Urządzenia 2w1, jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie cechy dwóch urządzeń – przenośnego, wygodnego komputera do pracy i większego tabletu, przeważnie do rozrywki. Tego typu komputery są obecnie bardzo popularne i jestem pewien, że szukając lekkiego, mocnego i mobilnego sprzętu, zerkniecie w kierunku urządzeń 2w1. A co powiecie na to, żeby z dwóch urządzeń zrobić trzy? Zapytacie pewnie, co to za czary, ale to nie czary, tylko nowa promocja. Teraz przy zakupie wybranego urządzenia konwertowanego dostajemy mini-komputer Modecom FreePC w zestawie. 

Urządzenia 2w1 to swego rodzaju kompromis między wydajnością, a mobilnością, ale też tym, jeżeli chcemy kupić jednocześnie laptop i tablet. Teraz komputer wcale nie musi być duży, ciężki i drogi żeby poradzić sobie z większością codziennych zadań, nawet tych, które potrzebują większej mocy obliczeniowej. Mniejsze, mobilne komputery też mogą mieć wydajny procesor, 8 GB RAM, szybki dysk czy nawet dedykowany procesor graficzny. Jest kilka rodzajów urządzeń 2w1, ale te najpopularniejsze i najczęściej spotykane są dwa – tam, gdzie ekran możemy odłączyć od klawiatury (jak np. w Asus Transformer) lub obrócić o 360 stopni (jak przykładowo w laptopach Lenovo YOGA). Fajne rozwiązanie i jeśli planujecie w najbliższym czasie kupić takie urządzenie, to teraz jest ku temu dobra okazja.

W najnowszej promocji przy zakupie wybranych urządzeń 2w1 z systemem Windows 10 można otrzymać Modecom FreePC za 99 złotych. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt wybierzemy i ile będzie kosztował. W promocji bierze udział większość urządzeń 2w1 dostępnych na rynku jak chociażby Lenovo YOGA 900, YOGA 700, YOGA 500 i YOGA 300 oraz MIIX 700, Asus Transformer, a także HP x2 czy Dell Inspiron 11, Inspiron 13 i Inspiron 15.

No dobra, ale co to jest ten Modecom FreePC? To tak zwany „kieszonkowy” komputer osobisty o parametrach zbliżonych do tych jakie znajdziemy w tabletach z Windows 10. Lekki, poręczny, który jest niewiele większy od pendrive’a. Czterordzeniowy procesor Intel Atom, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dane, a do tego bezprzewodowa komunikacja przez Bluetooth i Wi-Fi w standardzie n, USB 2.0 i slot na karty pamięci microSD do 128 GB. Urządzenie wystarczy wpiąć do wolnego złącza HDMI w telewizorze, monitorze czy projektorze, podłączyć do zasilania i połączyć z bezprzewodową siecią Wi-Fi, by mieć pełnoprawny komputer z Windowsem, np. w salonie, niewidoczny, bo schowany całkowicie za telewizorem.

Modecom FreePC / fot. Modecom

Modecom FreePC / fot. Modecom

 

wpis-wspolpraca-sferis