Nie od dziś wiadomo, że Honor i Huawei mają ze sobą wiele wspólnego. Ale czasami jest tak, że urządzenia tej pierwszej firmy robią większe wrażenie, co można było zaobserwować przy okazji premiera Honora 8, który – nie boję się tego napisać – jest pod kilkoma względami lepszy od Huawei P9. Biorąc jednak pod uwagę smartwatche, Huawei Watch do dzisiaj wygląda świetnie, a smartwatch od Honora dopiero został zapowiedziany.

Honor miał już opaskę aktywności, ale jak mnie pamięć nie myli smartwatcha z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie pokazał. Ma to się zmienić już w przyszłym tygodniu – a tak przynajmniej piszą – bo 18. października szykuje się konferencja. Na niej obok Honora 6X mamy też zobaczyć smartwatcha. Podobno będzie to Honor S1 (albo Honor SI). Co zatem o nim wiemy?

Przyznam się szczerze, że pokładam spore nadzieje w tym sprzęcie, bo patrząc po takim Honorze 7 w porównaniu do Huawei P8 czy wspomnianym już Honorze 8 w zestawieniu z P9, to zawsze urządzenie Honora miało coś więcej i czymś się wyróżniało (np. dodatkowy przycisk funkcyjny). Dlatego też chciałbym, żeby ten smartwatch był podobny do Huawei Watcha, który jest naprawdę eleganckim zegarkiem, a dodatkowo miał kilka jakiś pomocnych rozwiązań. Może dodatkowy, programowalny przycisk na obudowie?

Zapowiedź Honor S1 / fot. AndroidPure
Zapowiedź Honor S1 / fot. AndroidPure

 

Póki co możemy zerknąć na jeszcze nieoficjalną specyfikację, która jest podobna do Watcha od Huawei. Mamy ten sam 1,4-calowy wyświetlacz AMOLED w rozdzielczości 400 x 400 pikseli, 512 MB pamięci RAM i 4 GB tej wbudowanej na dane. Do tego jeszcze bateria 300 mAh i Android Wear, zapewne w najnowszej wersji.

źródło: AndroidPure