Przeważnie jest tak, że to co Samsung pokazuje na wrześniowych targach IFA w Berlinie pojawia się w sprzedaży jeszcze przed końcem roku. Na konferencji UNPACKED pojawiły się dwa nowe smartwatche Samsunga, o których przez ostatnie tygodnie jakoś było cicho i pewnie zdajecie sobie sprawę dlaczego. Wszystko skupiło się wokół wybuchowego problemu Galaxy Note 7. Ale teraz Gear S3 powraca, a to dlatego, że już niedługo będzie można go kupić. Kiedy to będzie i ile trzeba na niego przeznaczyć? 

Jeszcze w ramach przypomnienia, Samsung Gear S3 występuje w dwóch wersjach – klasycznej (Classic) ze srebrną, bardziej elegancką obudową i skórzanym paskiem i Frontier, czyli tej sportowej z gumowym paskiem, nieco innymi przyciskami i obudową w grafitowym kolorze. Obydwa wyglądają nieźle, choć w porównaniu do poprzednika są większe i sprawiają wrażenie masywniejszych, co nie do końca mi się podoba. Ale może mi się odmieni jak tylko jeden z nich trafi na testy. W nowych smartwatchach jest też wbudowany GPS, funkcja Always On Display, większa bateria 380 mAh, a także głośnik i mikrofon przez które można rozmawiać.

Samsung Gear S3 – teraz już wiem co to za zegarek

Jeszcze podczas pisania pirwszych wrażeń wspomniałem o cenie i o tym, że to właśnie jej się najbardziej obawiam. I teraz już wiem dlaczego. Oba warianty Gear S3 mają więcej funkcji i możliwości niż smartwatche poprzedniej generacji, ale trzeba za to odpowiednio więcej zapłacić. Jak informuje Kasia z Tabletowo, za Gear S3 Classic lub Gear S3 Frontier zapłacimy w Polsce 1699 złotych. Można zatem zauważyć, że nie będzie już rozgraniczenia cenowego i obydwie wersje będą kosztować tyle samo, ale trochę martwi mi sytuacja, że z roku na rok ceny elektroniki idą w górę. Kiedyś wystarczy tysiąc by mieć najnowszego smartwatcha, a teraz ta kwota jest niemal dwa razy większa. Aż strach pomyśleć ile będziemy musieli zapłacić za przyszłorocznego smartwatcha.

Kiedy pojawią się w sklepach? Jak dobrze pamiętam, Gear S2 można było kupić na początku listopada, a przedsprzedaż rozpoczęła się jeszcze w październiku. W przypadku Gear S3 będzie nieco później, bo sprzedaż ma ruszyć w drugiej połowie listopada.

źródło: Tabletowo