Huawei na wrześniowych targach IFA raczej nie zaskoczył i pokazał dwa smartfony z serii Nova – Huawei Nova i Nova Plus. Smartfony ładne, aluminiowe, z czytnikami linii papilarnych i dobrymi aparatami, występujące w dwóch rozmiarach, więc każdy powinien trafić w ten model, który pasuje mu najlepiej. Dzisiaj poznaliśmy polskie ceny obydwu smartfonów. Jakie są?

Musieliśmy trochę poczekać aż nowa seria Huawei Nova zagości w naszym kraju. Na początku września była ich premiera, więc minęły niemal dwa miesiące. Ale w końcu są i to się liczy. Nova i Nova Plus zalicza się do mocnej, ale ciągle średniej półki, na co wskazują też ceny. Według mnie są jednak ciut za wysokie.

Za Huawei Nova będzie trzeba zapłacić 1699 złotych. Huawei Nova Plus z kolei będzie o 200 złotych droższy i przy zakupie nasz budżet uszczupli się o 1899 złotych. Takie ceny pochodzą bezpośrednio od producenta, ale co ciekawe, Huawei Nova można znaleźć taniej, bo za 1599 złotych, także z oficjalnej dystrybucji w sklepie x-kom.

Mimo tego, że gdzieś tam w mojej kieszeni (i czasami w torbie od laptopa) można znaleźć model Nova Plus, którego przywiozłem w konferencji w Berlinie, to wolałbym najpierw przetestować mniejszą Novę, bo na premierze zrobiła na mnie lepsze wrażenie niż kolega z „Plusem”. Jakoś tak przyjemniej leżała i trochę przypominała mi Nexusa. A Wam który bardziej się podoba?

źródło: x-komgsmmaniak