Dziwne rzeczy można znaleźć w chińskich sklepach. Ostatnio natrafiłem na poduszkę wyglądającą jak cegła czy samomieszający kubek i co najśmieszniejsze, ten drugi nawet kupiłem. Fajna sprawa no i łyżeczek nie trzeba brudzić. Ale wracając do kwestii czysto technologicznych. Słyszeliście o Vphone S8? Pewnie nie, a szkoda, bo to chyba najmniejszy smartfon na świecie, którego już można kupić.

O smartfonie Vphone S8 pisało się już jakieś dwa tygodnie temu. Teraz jednak temat powraca, bo smartfon można już zamówić, oczywiście jeśli w ogóle taki chcemy. Ja bym chciał, przede wszystkim przetestować, bo ustrojstwo bardzo nietypowe. Nietypowe, bo według producenta to najmniejszy smartfon jaki się pojawił bądź jak kto woli, smartwatch z odłączonym paskiem.

Vphone S8 można znaleźć w ofercie GearBest. Aktualna cena wynosi 34,99 dolarów, czyli niecałe 140 złotych. Biorąc pod uwagę małą wartość przesyłki, prawdopodobnie będziemy zwolnieni z cła i podatku VAT, no chyba, ze Dobra Zmiana stwierdzi inaczej.

Ot, bo rzeczywiście wygląda jakby ktoś wziął jakiś smartwatch i odczepił od niego pasek. Wszystko przez to, że smartfon ma 1,54-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, który praktycznie zakrywa cały przód urządzenia i w dodatku jest zaokrąglony przy krawędziach (2.5D). Specyfikacja też jest iście „smartwatchowa” (patrz dwa zdania wstecz), bo w środku siedzi układ MediaTek MT2502, a obok niego tylko 64 MB RAM, 128 MB pamięci wewnętrznej i slot na karty microSD do 16 GB. Z początku myślałem, że Vphone S8 z tyłu ma aparat, ale jak się okazało, jest to pulsometr, a do tego jeszcze krokomierz i wbudowany żyroskop.

Vphone S8 / fot. Vphone
Vphone S8 / fot. Vphone

 

Jak to działa? Vphone S8 obsługuje 3G i można do niego wsadzić kartę micro SIM. Mimo tego, że producent promuje go jako kompana do smartfonu, którego łączymy z „głównym” smartfonem przez Bluetooth to wydaje mi się, że miniaturowy smartfon może działać też całkowicie autonomicznie (coś jak Gear S od Samsunga). Mam nadzieję, że dane mi będzie to sprawdzić. Poza 3G mamy też Wi-Fi i Bluetooth.

Vphone S8 - pulsometr / fot. Vphone
Vphone S8 – pulsometr / fot. Vphone

 

źródło: GearBest