Seria smartfonów Galaxy A z 2016 roku przeszła sporą metamorfozę w porównaniu do pierwszej generacji i nawet ślepy by zauważył, że design został zaczerpnięty od Galaxy S6, ówczesnego flagowca Samsunga. Aluminiowa ramka przykryta z obu stron szkłem i opływowy ksztatł wyglądają całkiem nieźle. No i wygląda na to, że w przyszłym (albo może jeszcze w tym?) roku będzie podobnie. Smartfony Galaxy A (2017) znomu się zmienią i będą podobne do Galaxy S7. Dzisiaj możemy zobaczyć jak może wyglądać trzecia odsłona Galaxy A5.

Będzie ładnie i to już wiedziałem zanim zdjęcia, które widzicie w tym wpisie pojawiły się w obiegu. Nie tylko moje źródła mi o tym wspomniały, ale też nie trzeba być geniuszem, żeby się domyśleć, że nowa seria Galaxy A będzie miała coś z designu Samsunga Galaxy S7. Tak jak to było teraz z obecną generacją. I jest wielce prawdopodobne, że Samsung Galaxy A5 (2017) będzie wyglądał tak, jak został przedstawiony na poniższych renderach. Obudowa nieco bardziej zaokrąglona i przede wszystkim szkło, które z tyłu zostało zaoblone na dłuższych krawędziach (identycznie jak w Galaxy S7), by smartfon lepiej leżał w dłoni. W S7 rzeczywiście się to udało i podobnie będzie z Galaxy A5 na 2017 rok.

A co ze specyfikacją? Już miesiąc temu pisałem o 3 GB pamięci RAM i kolejny raz to się potwierdza. Do tego dochodzi jeszcze nowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos 7880, 16 GB pamięci wewnętrznej i 13-megapikselowy aparat z tyłu. Będzieteż 5,2-calowy wyświetlacz Full HD. Nowością ma być jednak symetryczne USB Type C, co mnie osobiście bardzo się podoba, bo coraz więcej smartfonów dostaje nowe złącze. Mówi się też, że nadchodzący Galaxy A5 (2017) będzie minimalnie grubszy od poprzednika, co może wskazywać na większą baterię.

Samsung Galaxy A5 (2017) z 3 GB RAM i wodoodpornością?

Bardzo możliwe, że nowa seria Galaxy A pojawi się jeszcze w grudniu tego roku, a do sklepów trafi na początku przyszłego. Dokładnej daty jeszcze nie poznaliśmy, ale niewykluczone, że smartfony zaliczą „cichą” premierę i dowiemy się o nich niespodziewanie któregoś pięknego zimowego dnia. Czekacie?

źródło: AndroidAuthority