Tak, jest już demo Forza Horizon 3 na PC. I nie byłoby w tym nic zadziwiającego, gdyby nie stało się to jakiś miesiąc temu. Poważnie. Kiedyś demonstracyjne wersje gier pojawiały się grubo przed wydaniem pełniaka, żeby każdy mógł sprawdzić, jak gra będzie działać na jego sprzęcie. A teraz? No właśnie, nie ma to już chyba większego znaczenia.

Premiera najnowszej odsłony Forzy miała miejsce pod koniec 27 września, ale w zasadzie tylko konsolowcy mogli się cieszyć z możliwości zagrania w rewelacyjnie zapowiadające się wyścigi. Pecetowcy jak zwykle mieli problem na problemie, głównie w obrębie uruchomienia i wydajności. Ktoś kto kupił Forza Horizon 3 na PC musiał nieźle kląć pod nosem i właśnie w takich sytuacjach przydałoby się demo. Którego nie było, o czym pisał swego czasu Adam.

Forza Horizon 3. Dlaczego nie ma wersji demo na PC?

I już jest od dzisiaj, oczywiście za darmo do pobrania ze Sklepu Microsoft. Ale czy teraz jest jeszcze potrzebne, skoro ten kto miał kupić Forze już to dawno zrobił, zaraz po premierze, nie wiedząc tak naprawdę czy demo w ogóle się pojawił? Tak naprawdę demonstracyjna wersja została wydana dla tej garstki osób, która jeszcze nie kupiła pełniaka, o nim nie zapomniała i jeszcze chce pograć.

Forza Horizon 3 demo / fot. Microsoft
Forza Horizon 3 demo / fot. Microsoft

 

Forza Horizon 3 w wersji demo jest dostępna w windowsowym sklepie z aplikacjami. Mogą ją już pobrać wszyscy, ale trzeba wygospodarować około 20 GB wolnego miejsca na dysku. Prędkość pobierania zależy od łącza, ale przy tym szybszym powinno to trwać jakieś pół godziny.

Pamiętajcie też, że gra działa tylko na Windows 10 z zainstalowaną aktualizację Anniversary.

źródło: Microsoft przez PurePC