Akurat tak się złożyło, że pomimo przesiadki na Huawei Mate 9, to Huawei P9, którego używałem praktycznie od kwietnia nadal gdzieś tu koło mnie jest. Korzystając już z nowego Mate’a zacząłem się zastanawiać, kiedy Android 7.0 Nougat i (mam nadzieję) nowa nakładka EMUI 5.0 zawita do poprzedniego flagowca Huawei z tego roku. I może się okazać, że niedługo, choć sporo jest w rękach testerów.  Tak testerów, bo właśnie ruszyły zapisy na testy Nougata dla Huawei P9, ale też Huawei Mate 8. Pokażę wam jak to zrobić. 

Ale zanim przejdziecie do instrukcji, sprawdźcie czy macie właścimy smartfon. Jak już wiadomo, Huawei rozpoczął beta-testy Nougata dla dwóch swoich topowych smartfonów – Huawei P9 i Huawei Mate 8. Najnowszego, Huawei Mate 9 nie ma, a to z prostego powodu – ten akurat jest pierwszym smartfonem od Huawei, który ma Androida w wersji 7.0 Nougat i 5 wersję nakładki EMUI już na starcie. Trzeba dokładnie sprawdzić jaka jest wersja oprogramowania i jeśli pokrywa się z którąś z tych poniżej, to już jest dobrze i można działać dalej. Patrząc po numerach wersji i oznaczeniach smartfonów, testy przeznaczone są zarówno dla modeli z jednym miejscem na kartę SIM (EVA-L09 i NXT-L09) jak i tych z dual SIM (EVA-L19 i NXT-L29). Szczegóły znajdują się poniżej.

Huawei P9

EVA-L09C432B166, EVA-L09C432B170, EVA-L09C432B182, EVA-L19C432B166, EVA-L19C432B182

Huawei Mate 8

NXT-L29C432B152, NXT-L29C432B170, NXT-L29C432B180, NXT-L29C432B192, NXT-L09C432B152, NXT-L09C432B170, NXT-L09C432B180, NXT-L09C432B192

Żeby przystąpić do testów Nougata trzeba wykonać kilka kroków, które wiążą się z pobraniem specjalnej aplikacji Beta Club i zapisanie się do projektu. Pamiętajcie, że przed przystąpieniem do projektu, smartfon musi mieć włożoną kartę SIM i musi być podłączony do Internetu, czy to Wi-Fi czy przez dane pakietowe operatora. W przeciwnym razie w aplikacji zobaczymy odpowiedni komunikat. Sprawdzone, tak było u mnie, bo chciałem zapisać swojego Huawei P9 bez karty SIM w środku.

1. Pobierz aplikację Beta Club ze strony Huawei. Jeśli zrobisz to na komputerze, wgraj plik HwFut_2.1.11.apk do pamięci telefonu i uruchom. Jeśli pobierzesz plik na telefonie, po prostu znajdź go w menedżerze plików i zainstaluj.
2. Włącz aplikację Beta Club i zatwierdź regulamin usługi BETA.
3. Zaloguj się do aplikacji za pomocą danych Huawei ID.
3. Przejdź do zakładki Dane osobiste.
4. Wybierz pierwszą opcję Dołącz do projektu, a następnie przejdź do zakładki Dostępne projekty.
5. Wybierz projekt.
6. W danych projektu przewiń na sam dół i dołącz do projektu klikając w czerwony przycisk.

Po zapisaniu się do projektu beta-testów nie otrzymamy od razu aktualizacji do Nougata. Przede wszystkim wniosek o dołączenie do projektu musi zostać zaakceptowany i dopiero wtedy możemy czekać na aktualizację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, otrzymamy automatycznie powiadomienie o aktualizacji HOTA i wtedy będziemy mogli pobrać Nougata na swój telefon. Według informacji jakie znajdują się w projekcie, aktualizację do Androida Nougat w wersji Beta otrzymamy w przeciągu dwóch tygodni od pozytywnego zarejestrowania się w programie. Jest 300 miejsc dla testerów, więc trzeba się śpieszyć, bo niewiele zostało.

Aplikacja Beta Club to przede wszystkim miejsce, gdzie będziemy mogli zgłaszać wszystkie uwagi i wyrażać swoje opinie na temat funkcjonowaniu nowej wersji systemu. Będzie to bardzo pomocne nie tylko dla samego Huawei’a, bo wychwyci więcej błędów w systemie, ale też użytkowników, którzy dostaną bardziej dopracowane, sprawdzone oprogramowanie. Dlatego, jeśli już przystąpicie do projektu, nie obijajcie się i zgłaszajcie wszystkie nieprawidłowości jakie tylko znajdziecie. Można to zrobić w zakładce Raport, wybierając odpowiednią kategorię i dokładnie opisując problem.

Według informacji od Huawei, testy mają trwać od 9 do 16 listopada (co jest w sumie trochę sprzeczne z datą projektu w aplikacji – tam jest do 30. listopada), ale w każdej chwili będzie można zrezygnować z testów. Wystarczy wejść do aplikacji i wylogować się z projektu.

źródło: Huawei

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj