Będzie czy nie będzie, oto jest pytanie. O zupełnie nowym i podobno przełomowym smartfonie Microsoftu mówi się od miesięcy, ale nie ma żadnych konkretów kiedy i gdzie go zobaczymy. Ale kiedy by to nie było i co bym nie myślał o smartfonach z Windowsem, to Surface Phone zapowiada się całkiem ciekawie. Na pewno będzie miał jeden z najnowszych procesorów. 

Pamiętacie jeszcze Lumie 950 XL? Tak, to taki duży i flagowy smartfon z Windowsem 10, który po podłączeniu do specjalnej stacji dokującej i monitora miał zmienić się w komputer dzięki trybowi Continuum. A jak to potem działało, każdy zapewne wie. Ale pomijając ten fakt, smartfon nie był taki zły jak go malują, bo między innymi miał świetny aparat, działał bardzo płynnie i był jednym z pierwszych ze złączem USB Type C. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że sowję premierę miał przeszło rok temu (w Polsce pojawił się jakoś w listopadzie ubiegłego roku), dlatego też coraz więcej mówi się o jego następcy. Bo Surface Phone niewątpliwie będzie takim smartfonem, może nie bezpośrednim, bo prawdopodobnie nie będzie miał w nazwie nic związnego z Lumią.

Jak wynika z ostatnich plotek, Surface Phone może mieć w środku najnowszy, topowy procesor od Qualcomma, czyli Snapdragon 835, o którym też już co nieco wiemy. Ma to być 8-rdzeniowy układ wykonany w technologii 11 nm FinFET, gdzie pojawi się też nowy modem LTE X16 i wydajny procesor graficzny Adreno 540. Co ciekawe, najnowszy Snapdragon może też trafić do Galaxy S8 i Xiaomi Mi 6, a za jego produkcję ma być odpowiedzialny Samsung. Taka informacja, jeszcze nieoficjalna, ale jednak, o takim procesorze w Surface Phone raczej nikogo nie powinna zaskakiwać, bo skoro ma to być flagowiec to Amerykanie na pewno chcą zrobić tak, by było jak najlepiej. Oby tylko to wszystko działało jak najlepiej. W Surface Phone mamy też znaleźć 4-6 GB pamięci RAM, ekran o przekątnej w okolicy 5,5 cala z rozdzielczością QHD i być może akcesoria w postaci doczepianej klawiatury, jak ta widoczna przy prototypie na powyższym zdjęciu. Byłoby fajnie.

Premiery, co raczej dużym odkryciem nie jest, możemy spodziewać się w 2017 roku.

źródło: NokiaPowerUser przez PhoneArena