No i mamy jedną z najważniejszych informacji wczorajszego dnia w świecie technologii, choć trzeba przyznać, że nie był on jakiś mocno obfitujący w newsy. Gdyby nie oficjalna premiera Wiko Ufeel Prime na naszym rynku i pojawienie się w sprzedaży tytułowego tabletu to dzień byłby nudny jak wszystkie przemówienia obecnie nam rządzącej „pani kanclerz”. A tym tytułowym tabletem jest Huawei Mediapad M3, który teraz jest jednym z najmocniejszych tego typu urządzeń w Polsce, dodatkowo wyposażonym w LTE czy osobny przetwornik audio.

Mam takie nieodparte wrażenie, że gdybym teraz musiał kupić naprawdę dobry i mocny tablet to… miałbym niemały problem z jego znalezieniem. Bo gdyby się tak nad tym zastanowić, to jestem w stanie wskazać raptem kilka modeli, które spełniałyby warunki postawione przez wymagającego użytkownika. Tak na szybko przychodzi mi do głowy tylko Samsung Galaxy Tab S2, może Xiaomi Mi Pad 2 czy iPad mini 4 od Apple i właśnie wspomniany tablet od Huawei. Wszystkie można zaliczyć do topowej półki, ale aktualnie ten ostatni jest najświeższy, a co za tym idzie, pod kilkoma względami lepszy od pozostałych.

Huawei Mediapad M3 pojawił się pierwszy raz na wrześniowych targach IFA w Berlinie i od razu wzbudził spore zainteresowanie. Wszystko dlatego, że jak na tablet miał i nadal ma naprawdę świetne podzespoły, poniekąd „wyciągnięte” prosto ze smartfonów Huawei. Tablet na pewno wyróżnia 4 GB pamięci RAM (DDR4), co w połączeniu z Kirinem 950 (którego znajdziemy też między innymi w Huawei Mate 8) i nakładką EMUI daje bardzo szybką i płynną pracę. Tablet ma 8,4-calowy ekran, ale przez to, że jego obudowa jest smukła, a ramki wokół ekranu minimalne, to jeszcze jesteśmy w stanie złapać go w jednej dłoni. Do tego dochodzi przetwornik AK4376 od Asahi Kasei i dwa głośniki, więc tablet sprawdzi się też dobrze podczas odtwarzania multimediów.

Huawei Mediapad M3 / fot. Huawei
Huawei Mediapad M3 / fot. Huawei

 

W zasadzie pytanie na wstępie jest skierowane nie tylko do Samsunga, ale też pozostałych producentów, którzy jakoś zwlekają z pokazaniem kolejnych tabletów. O Galaxy Tab S3 coś tam się słyszy, ale o następcy Mi Pada 2 czy iPada mini 4 w ogóle jest cisza. A szkoda, bo już trochę są na rynku i chyba każdego ciekawi czy doczekają się następcy.

Huawei Mediapad M3 pojawił się w ofercie x-komu i jest dostępny w dwóch wersjach, ale tym razem nie chodzi o modem LTE. Obydwie wersje takowy mają, a różnica w cenie wynika z ilości pamięci wewnętrznej. Mediapad M3 z 32 GB kosztuje 1799 złotych, a za wersję z 64 GB trzeba zapłacić o 200 złotych więcej. Trzeba też zaznaczyć, że tylko wersja droższa jest w kolorze złotym.

źródło: x-kom (Facebook)