Dzisiaj chiński potentat ogłosił swoje zamiary dotyczące aktualizacji do Androida 7.0 Nougat i EMUI 5.0. Jak do tej pory, nie było tajemnicą, że Huawei Mate 9 fabrycznie działa z dobrodziejstwami obu przed chwilą wymienionych, ale nie posiadaliśmy żadnej wiarygodnej, ani nawet półoficjalnej informacji co będzie z urządzeniami nieco starszymi. Po beta-testach EMUI 5.0 przeprowadzonych na Huawei Mate 8 i Huawei P9, przez kilka ostatnich tygodni wiadomo, że stabilne i w pełni działające wersje oprogramowania zostaną wprowadzone w pierwszym kwartale przyszłego roku. A co z resztą? 

Oczywiście żadna konkretniejsza data nie została podana, ale pewne jest, że kilka tygodni później – po tym jak Nougat zawita do Huawei P9 i Mate’a 8 – aktualizacją zostaną objęte również:

  • Huawei P9 lite
  • Huawei P9 Plus
  • Huawei Nova
  • Huawei Nova Plus

Nie ma absolutnie żadnych informacji odnośnie tego, czy podobne aktualizacje zostaną przygotowane dla innych, starszych urządzeń, ale spokojnie można zakładać, że taki na przykład Huawei P8 nie zostanie przez producenta zapomniany i też otrzyma te aktualizacje. Oby, oby.

Tyle z konkretnych wieści. Mniej oficjalne są takie, że jakieś niecałe dwa tygodnie temu na stronie Huawei pojawiła się przypadkiem kopia pliku z aktualizacją do Nougata dla Mate’a 8. Całkiem niemała liczba użytkowników zaopatrzyła się w rzeczony plik i radośnie poinstalowała go sobie na telefonach. Zaskakująco, rzeczone pliki do dziś dnia nie zostały z serwerów usunięte, a że Internet nigdy niczego nie zapomina, to spokojnie można znaleźć je w sieci. Oczywiście nie namawiamy do takiego działania, ze względu na to, że podobne zabiegi są stosunkowo trudne i jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, to możemy poważnie uszkodzić swój smartfon.

1. Huawei Mate 9 dostaje pierwszą i bardzo ważną aktualizację
2. Huawei P9 z Androidem 7.0 Nougat (beta). Co na tak, co na nie?
3. Testy Androida 7.0 Nougat na Huawei P9 i Huawei Mate 8. Jak się zapisać?

Całość wypłynęła w zaledwie tydzień po tym, gdy Strategy Analytics podał do publicznej wiadomości swoje wyliczenia odnośnie zysków w trzecim kwartale obecnego roku, który jasno mówi, że Huawei zdetronizował Samsunga jako najlepiej zarabiającą firmę produkującą urządzenia na Androidzie. Wychodzi na to, że idą pełną parą i nie zamierzają zwalniać. Żeby tylko nie dali ciała z aktualizacjami. Choć w sumie, raczej się na to nie zanosi.

przez PhoneArena