Jestem ciekawy czy pamiętacie, jak w wakacje pisałem, że Nokia jeszcze w tym roku wróci z Androidem. Krakałem, krakałem i wszystko wskazuje na to, że wykrakałem. Wstęp jest bardzo krótki, bo sama treść niestety też zbyt wiele informacji nie zawiera, póki co, oczywiście. Ale wspomnieć o niej naprawdę trzeba, bo ponowne wejście Noki na rynek, i to w dodatku androidowy, może być tak ważnym wydarzeniem jak to… kiedy Nokia zniknęła z rynku (a w zasadzie jej dział mobilny) i znalazła się w rękach Microsoftu.

Jeśli nie czytaliście artykułu, który podlinkowałem we wstępie, to streszczę go w trzech bardzo krótkich zdaniach. Nokia planuje wrócić na rynek smartfonów. Z Androidami na pokładzie. Jeszcze w tym roku. Cóż, w tamtym wpisie trochę się minąłem z prawdą. Fiński producent telefonów miał pokazać urządzenia jeszcze w tym roku, ale wielki powrót został zapowiedziany na maj przyszłego. Cóż, niewielkie rozminięcie się z prawdą, bo tablety i smartfony miały być dostępne w sprzedaży od 2017 roku. No i właśnie to się potwierdziło.

Nokia podpisała także umowę z HMD Global, czyli firmą (także fińską), która przez co najmniej 10 lat będzie tworzyła smartfony. Co więcej, ta kolaboracja utworzyła już stronę dotycząca jej produktów, gdzie można zapisać się do newslettera. W wyznaczonym miejscu trzeba wpisać swojego maila, by otrzymać najnowsze informacje dotyczące smartfonów Nokia z Androidem na pokładzie, nad którymi, jak się okazuje „trwają pracę” (We’re busy working on Nokia smartphones running Android). Ja to zrobiłem, polecam Wam to samo.

Niestety, nic więcej się nie dowiedzieliśmy i na chwilę obecną, musimy cierpliwie czekać na nowe wieści. Gdy tylko otrzymam maila, z którego dowiem się czegoś wartego uwagi, to na pewno Was o tym poinformuję.

źródło: Nokia przez TheVerge
źródło grafiki głównej: pixabay.com