Ostatnio pojawiło się kilka smartfonów Blackberry i widać, że firma mocno eksperymentuje. Eksperymentuje ze smartfonami, które mają fizyczne klawiatury, ale też tymi, w których chce połączyć wszystko na raz, klawiaturę QWERTY, system Android i swoje bezpieczne usługi. Był nietypowy Blackberry Passport, którego do dzisiaj dobrze wspominam, ale też model PRIV, który ma bardzo mieszane opinie. Niedługo pojawi się kolejny i mam nadzieję, że będzie mu bliżej do Passporta.

Odkąd pamiętam to Blackberry zawsze kojarzyło mi się ze smartfonami z pełną, fizyczną klawiaturą, bezpiecznym systemem i klientem poczty e-mail. I w zasadzie do dzisiaj tak się o nich myśli, choć ich sytuacja na rynku smartfonów nie wygląda zbyt dobrze. Starają się i starają, a ich kolejną próbą ma być coraz mniej tajemniczy Blackberry Mercury. To podobno ten telefon, który widzcie tutaj na zdjęciach.

Niewątpliwie smartfon wygląda ciekawie i chyba wiecie dlaczego. Wszystko przez fizyczną klawiaturę QWERTY, która ponoć ma mieć takie same funkcje jak klawiatura z Passporta, ale też całkiem spory, dotykowy wyświetlacz. Połączenie jak w Passporcie, ale sam smartfon ma bardziej normalny kształt, bo jest po prostu węższy. Zastanawiam się tylko czy smartfon będzie dobrze wyważony, by nie wypadał z ręki podczas pisania na klawiaturze QWERTY. Warto też zwócić uwagę na dosyć sporą soczewkę aparatu z przodu (matryca ma miec 8 megapikseli), głośnik i zestaw czujników.

Blackberry Mercury / fot. Weibo
Blackberry Mercury / fot. Weibo

 

Nowy smartfon Blackberry o oznaczeniu BBB100-1 pojawił się już w październiku w jednym z benchmarków i dzięki temu mogliśmy zobaczyć (niepotwierdzoną jeszcze) specyfikację, którą zresztą widzicie też poniżej. Ok, wygląda nawet nieźle, ale trochę nie pasuje mi tutaj przekąta ekranu, bo patrząc na powyższe zdjęcia, jest za mała. Takie przynajmniej można mieć wrażenie. Skoro teraz mamy jego zdjęcie to można wywnioskować, że premiera zbliża się wielkimi krokami. Mówi się, że smartfon pojawi się na początku przyszłego roku.

– Ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625 o taktowaniu do 2,02 GHz
– 3 GB pamięci RAM
– 32 GB pamięci wewnętrznej
– 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD
– Android 7.0 Nougat
– 18-megapikselowy aparat z tyłu
– 8-megapikselowy aparat z przodu
– Bateria o pojemności 3400 mAh

źródło: Weibo przez PhoneArena