Wydajność i multimedia

Przez cały okres testowania telefon nie zaciął się nawet raz. Nie żartuję. Od używania standardowych aplikacji społecznościowych, przez robienie zdjęć i kręcenie filmów, po najbardziej taksujące gry – cały czas liczyłem na to, że telefon zatnie się jak początkujący cyrulik i będę miał coś złośliwego do napisania. Snapdragon 625 jaki wmontowali w ten telefon daje radę na wszystkich frontach, na jakie został przeze mnie rzucony. Czy to Mortal Kombat, czy emulacja konsol sprzed lat, czy nawet stareńkie GTA San Andreas. Nie mogę się przyczepić absolutnie niczego.

Czytnik linii papilarnych działa równie szybko jak we flagowcach, wysoce dokładny i raczej niezawodny. W czasie testów zawiódł zaledwie kilka razy, bo palec przystawiłem krzywo. Działa wyjątkowo przyjemnie i tego czepiać się nie mogę. Dodatkowo pozwala na wysunięcie górnej belki gestem, oraz na przewijanie zdjęć w galerii w obie strony. Niby żadna rewelacja, ale nie wszystkie telefony wyposażone w skaner odcisku palca pozwalają na coś, co ma być funkcją natywną w Nougacie, stąd zastanawiam się co i w jakich ilościach dojdzie do obecnie zastosowanych rozwiązań.

Moduł GPS, w który wyposażona jest Nova Plus też nie daje – niestety – żadnych możliwości do powyzłośliwiania się. Doprowadził na miejsce szybko i sprawnie, ze znalezieniem satelitów problemu nie miał, baterię zeżarł akceptowalnie i wypadł w testach bardzo dobrze.

Jak sprawa wygląda z głośnikiem? No za różowo nie jest. Domorośli audiofile, szczególnie ci, którzy nie mogą żyć bez dzielenia się swoją muzyką w środkach komunikacji publicznej zachwyceni nie będą, bo koło basu, to nawet nie leżało. Do rozkręcania imprezy nadaje się mniej więcej jak osiodłana koza do przejażdżki po Saharze albo wydmach koło Ostrołęki. Nie do tego ten głośnik jest, choć gra całkiem głośno. W czasie rozmów w opcji głośnomówiącej, absolutnie żadnych zastrzeżeń. Słyszymy dobrze, nawet jak nasz rozmówca nie drze się do mikrofonu po swojej stronie.

Bateria

W tej kwestii mogłoby być lepiej. W czasie testów bateria wytrzymała średnio półtora dnia. W czasie ostrego katowania jej grami, to maksymalnie kilka godzin. Z jednej strony 3340 mAh to niemało, ale zważywszy na 5,5-calowy wyświetlacz, w dodatku z Full HD, to nie ma przeproś, nie da się wycisnąć więcej. W czasie normalnej pracy standardową „smartfonodobę”, przy czym tak zwany Screen On Time wynosił przeważnie około 4 i pół godziny. Po raz kolejny – trochę liczyłem na więcej. Z jednej strony elegancko, ale za tę kasę, którą trzeba wyłożyć na telefon, to pozostaje delikatny niedosyt jeśli mam być całkowicie szczery.

Do tego dochodzi szybkie ładowanie, a dokładniej jego brak. Mimo tego, że gdzieś tam w specyfikacji przejawia się wzmianka o takiej technologii to jest ona w ogóle nieodczuwalna. Bateria w Nova Plus potrzebuje ponad 2 godziny pod prądem, żeby można było mówić o jej pełnym napełnieniu.

 


SPIS TREŚCI:

  1. OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ ZESTAWU | SPECYFIKACJA
  2. WYGLĄD I WYKONANIE | WYŚWIETLACZ
  3. APARAT | OPROGRAMOWANIE I FUNKCJE
  4. WYDAJNOŚĆ I MULTIMEDIA | BATERIA
  5. PODSUMOWANIE | PLUSY I MINUSY