Muszę przyznać, że zupełnym przypadkiem trafiłem na tytułowe opaski od Xiaomi w ofercie Sferisa. Nie wiem kiedy dokładnie się pojawiły, ale mimo wszystko, warto o tym napisać. Tym bardziej, że nie widziałem ich w innym sklepie, są tutaj są dostępne wszystkie wersje, począwszy od Xiaomi Mi Band, po Mi Band 1s z pulsometrem po Mi Band 2 z pulsometerem, ale też niewielkim ekranem. I to w całkiem dobrych cenach. 

Opaski aktywności od Xiaomi cieszą się sporą popualarnością, która rozpoczęła się w chwili pojawienia się tej pierwszej – Xiaomi Mi Band. Wszystko dlatego, że była tania i w miarę dobra, a później można było ją kupić w chińskich sklepach nawet za około 10 dolarów z darmową wysyłką, więc sporo osób ją zamawiało, nawet z czystej ciekawości. „Przejściowy” Mi Band 1s (nazywam go tak, bo dosyć szybko pojawił się po nim następcy model) i Mi Band 2 są trochę lepiej wyposażone, głównie ze względu na pulsometr i ekran w tym drugim. Za nie już odpowiendio więcej trzeba było zapłacić, choć i tak były to jedne z tańszych opasek aktywności, a na pewno równie często kupowanych co pierwsza generacja.

1. Recenzja Xiaomi Mi Band 1s (Xiaomi Mi Band Pulse) – tania opaska z wbudowanym pulsometrem
2. Xiaomi Mi Band 2 – Pierwsze wrażenia po kilku dniach używania

Jeśli ktoś nie wie jak albo po prostu nie chce sprowadzać opaski bezpośrednio z Chin, to może zerknąć do oferty sklepu Sferis, bo tam, dosyć zaskakująco pojawiły się wszystkie trzy wspomniane opaski od Xiaomi. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, opaski pochodzą z w pełni legalnego źrodła (choć na pewno nie są z dystrybucji ABC Data) i mają 12-miesięczną gwarancję. Poniżej możecie zerknąć na zrzut ekranu z cenami aktualnymi na dzień 9. grudnia 2016. Trzeba przyznać, że są całkiem dobre.

Xiaomi Mi Band w Sferis / fot. Sferis
Xiaomi Mi Band w Sferis / fot. Sferis

 

źródło: Sferis