Jakiś miesiąc temu Huawei razem z wybranymi użytkownikami rozpoczął wstępne testowanie nowego oprogramowania dla flagowego Huawei P9. Akurat tak się złożyło, że mniej więcej od tamtego czasu Nougat z nowym EMUI 5.0 jest na moim prywatnym Huawei P9 i działa całkiem dobrze, choć nie aż tak jak na Mate 9. Stąd też, pewnie każdy kto uczestniczy w beta testach czeka na tą finalną wersję i tak, sprawdzałem dzisiaj, jeszcze nie ma. Co ciekawe, od teraz nowe oprogramowanie mgą też testować posiadacze smartfona Honor 8. 

Huawei poinformował o tym na swoim oficjalnym forum, udostępniając wszystkie informacje dotyczące całego procesu testowania. No prawie wszystkie, bo jak pewnie widzicie, zapomnieli o najważniejszym – jaką rzeczywiście wersję Androida przyjdzie nam testować. Dziwne. Biorąc jednak po uwagę to, że Honor 8 trafił na rynek fabrycznie z Marshmallowem, to nie może być inaczej i beta testy rozpoczęły się dla Androida 7.0 Nougat z najnowszą nakładką EMUI 5.0.

Warto pamiętać, że do programu testowego może przystąpić 200 użytkowników, którzy zapiszą się za pomocą specjalnej aplikacji. Trzeba też wiedzieć, że do testów mogą przyłączyć się posiadacze smartfonów z konkretną wersją oprogramowania: C432B013, C432B101, C432B120 i C432B131. Sprawdźcie więc, co siedzi w Waszych sztukach. Cały proces wygląda podobnie jak to miało miejsce z Huawei P9. Aby wziąć udział w testach, trzeba wejść na dedykowaną stronę, pobrać aplikację Beta Club i wysłać zgłoszenie. Testowa wersja nowego oprogramowania powinna pojawić się w najbliższych dniach.

Pamiętajcie też, żeby przed instalacją koniecznie zrobić kopię najważniejszych danych. Mozna to zrobić ręcznie, ale też przy pomocy aplikacji Phone Clone udostępnionej za darmo przez Huawei w Google Play. Więcej informacji możecie znaleźć w linku źródłowym.

źródło: Huawei

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj