Często jest tak, że zamiast tych domyślnych nakładek na Androida instalujemy jakieś inne. Czasami z ciekawości i chęci sprawdzenia czegoś nowego, często z przyzwyczajenia czy też po prostu z powodu problemów właśnie z tą domyślnie instalowanym launcherem. Jedni mówią, że Nova Launcher to najlepsza nakładka na Androida jaka powstała. I teraz jest najlepszy czas żeby to sprawdzić, bo płatna wersja, czyli Nova Launcher Prime jest w promocji. 

Od czasu kiedy używam prywatnie smartfonów Huawei to jakoś nie mam potrzeby instalowania innych nakładek systemowych, choć w sumie kilku rzeczy mi brakuje. Jedną z nich jest chociażby funkcja wysyłania planowanych SMS’ów, którą można w smartfonach Samsunga, ale jak wiadomo, wszystkie mieć nie można. Kiedyś jednak miałem taki okres, że przeglądałem wszystkie launchery i próbowałem znaleźć ten najlepszy. Żaden mi idealnie nie podpasował, ale Nova Launcher był w czołówce. Ma mnóstwo opcji, nie zabiera zasobów i stara się podążać za nowościami. Zresztą, ocena w sklepie Play mówi sama za siebie – 4,8 na 5 gwiazdek.

Teraz można za gorsze wypróbować płatną wersję Nova Launcher Prime. Wszystko dlatego, że cena mocno się obniżyła i w polskim Google Play można kupić aplikację za dokładnie 1,79 złotych. Myślę, że w takiej sytuacji warto zakupić, nawet jeśli z jakichś powodów nam się nie spodoba. Nie wiadomo kiedy cena wróci do tej standardowej.

pobierz-z-google-play

źródło grafiki głównej: play.google.com
źródło: Google Play