Jeszcze nie wiadomo jak będzie się nazywał, ale już całkiem sporo o nim wiemy. Choć mówi się ciągle o HTC Ocean Note (a w zasadzie to o trzech modelach z tej serii) to mam wrażenie, że przyszły flagowiec od HTC będzie nazywał się zupełnie inaczej i wcale nie wyglądałoby to źle, gdyby w jego nazwie pojawiła się jedenastka. Tego jeszcze się dowiemy, w najbliższej przyszłości, bo póki co pojawiły się inne informacje, które nie każdemu mogą się spodobać. 

Ja swoją przygodę z HTC skończyłem jeszcze w czasach świetności HTC Diamond Touch czy modelu HD2 i teraz mogę tylko powzdychać nad tym, jakie to były dobre telefony. Z ostatnimi flagowcami, a szczególnie z HTC 10 miałem mniejszy kontakt, choć i tak wystarczył, by przekonać się co potrafią. Nie uważam ich za złe smartfony, raczej po prostu poprawne, które miały swoje mocne i słabe strony. Patrząc na „Dziesiątkę” można ją chwalić za świetną obudowę, dobry aparat czy szybki system, ale trochę oberwało się za problemy z GPS i przegrzewaniem. Dlatego też mam pewne nadzieje, że w końcu Tajwańczykom uda się stworzyć smartfon, któy będzie wolny od takich błędów.

Być może takim smartfonem będzie HTC Ocean Note (eh, jak mi nie pasuje ta nazwa), którego być może poznamy już za niespełna dwa tygodnie, 12 stycznia. A skoro coraz więcej się o nim mówi to ta data jest bardzo prawdopodobna, bo w końcu sam producent zapowiedział na ten dzień konferencję „for U”. Według ostatnim informacji, przyszły smartfon HTC ma mieć na tyle świetny aparat, że smartfon w rankingu DxOMark przeskoczy Pixela od Google. Zastanawiam się tylko czy rzeczywiście będzie lepszy czy po prostu ktoś za to zapłaci by tak było. Mówi się też, że w HTC Ocean Note będzie dual SIM i zabraknie złącza mini jack na słuchawki, co jest trochę dziwnym posunięciem, bo smartfony od HTC zawsze dobrze grały dzięki chipowi audio i głośnikom stereo. Podobno będzie też trochę zakrzywiony ekran na krawędziach, co będzie miało związek z Sense Touch i obsługą aparatu przez dotykanie czujników na obudowie, a nie przycisków (tak jak widać na poniższej grafice).

HTC Ocean Note
HTC Ocean Note – UI / fot. mysmartprice

 

Jestem bardzo ciekawy ile z tych rzeczy się potwierdzi i jaki rzeczywiście będzie nowy smartfon od HTC. Wy macie jakieś przypuszczenia?

źródło: mysmartprice, Android Soul, PhoneArena