Nie minęło jeszcze dwa miesiące od premiery Huawei Mate 9, a już ten smartfon dostał druga aktualizację oprogramowania. Pierwsza, pod koniec listopada była mocno wyczekiwania przez wszystkich, którzy mieli już w swoich rękach najnowszego Mate’a, a to dlatego, że była poniekąd zapowiedziana już na premierze i miała wprowadzić sporo poprawek i usprawnień. Teraz pojawiła się kolejna aktualizacja i choć trochę mniejsza niż wcześniej to też równie istotna. 

Przyznam się szczerze, że bardziej czekam na finalną wersję Nougata z nowym EMUI 5.1 dla Huawei P9, bo już sporo czasu minęło od chwili zapisania się do testów beta. Mam nawet tak, że codziennie sprawdzam po kilka razy „czy to już”. Huawei Mate 9 i tak od początku działał dobrze, a aktualizacja poza zmianą sposobu wyświetlania powiadomień na pasku raczej grzebała tam, gdzie użytkownik nie widzi. Stąd też nowa aktualizacja jakoś mocno mnie nie ruszyła, ale fajnie, że jest bo zawsze coś tam poprawi (oby tylko nie działała w drugą stronę).

1. Huawei Mate 9 dostaje pierwszą i bardzo ważną aktualizację
2. Recenzja Huawei Mate 9. Ładny, szybki i nie taki duży jakby się wydawało

Co wprowadza? Poza tym, co wypisałem poniżej, od razu zauważyłem delikatne zmiany wizualne na pasku powiadomień. Pierdoły, ale jakby ktoś nie zauważył to napiszę, że pasek od jasności jest teraz biały (wcześniej był szary), a pojawiające się chmurki z powiadomieniami mają zaokrąglone rogi.

  • Obniżono zużycie energii przy długim użyciu
  • Ulepszono sterowanie odtwarzaczami muzycznymi innych producentów na ekranie blokady
  • Zwiększono bezpieczeństwo systemu dzięki poprawkom zabezpieczeń Google
  • Usunięto błąd powodujący słabą wrażliwość na nacisk i powolne działanie urządzenia w niektórych grach

Pamiętajcie, by przed aktualizacją mieć naładowaną baterię powyżej 20%, bo inaczej instalacja nie ruszy. Paczka waży 361 MB, więc w razie czego można ją pobrać wykorzystując pakiet danych. Aktualizacja nie powoduje wykasowania danych, także spokojnie, Wasze pliki są bezpieczne.

źródło: własne, Twitter (ROOTBLOG.it)