Już za kilka dni ruszą pierwsze w tym roku targi elektroniki i w sumie te, na które chciałbym kiedyś pojechać. Ale to w zasadzie drugi koniec świata, więc ekspedycja do przemyślenia i zakładam, że mocno obciążająca budżet. CES 2017 w Las Vegas rozpoczną się już w najbliższy czwartek, 5 stycznia, ale dzień wcześniej jest dzień konferencyjny. To właśnie wtedy Asus ma pokazać nam coś nowego, coś we współpracy z Qualcommem.

Co prawda nie jest jednoznacznie napisane o jaki procesor chodzi, ale skoro mowa o Qualcommie i to w dodatku najlepszym układzie („World’s best processor”) to wszystko wskazuje na Snapdragona 835. Jeszcze nie ma smartfonu z tym procesorem i to jest w tym wszystkim kluczowe, bo w zasadzie kto pierwszy go pokaże ten zostanie w jakiś sposób zapamiętany. I w tym wyścigu bierze udział Asus, który zapowiedział już premierę nowego urządzenia z procesorem od Qualcomma.

O nowym smartfonie niewiele wiemy, ale mówi się, że gdzieś tam obok najnowszego Snapdragona może pojawić się podwójny aparat, wszak Asus jeszcze urządzenia z takowym nie miał. Więcej  na chwilę obecną wiadomo o samym procesorze, który ma mieć łącznie osiem nowych rdzeni Krait 280 (te mocniejsze będą na poziomie 2,45 GHz) i nowy, szybszy procesor graficzny Adreno 540 z pełnym wsparciem dla Vulkan API i DirectX 12. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie dla Quick Charge 4.0 (jakieś 20% szybsze niż trzecia generacja) i o połowę niższy popyt na energię niż taki Snapdragon 801.

Konferencja jest zaplanowana na 4-ego stycznia i to właśnie na niej poznamy szczegóły.

Aktualizacja:

Do sieci wskoczyło zdjęcie smartfonu Asus Zenfone AR, który ma być drugim smartfonem (zaraz po Lenovo Phab 2 Pro) zgodnym z projektem Tango. I to by się po części zgadzało, skoro wcześniej wspomniano o podwójnym aparacie. Co ciekawe, smartfon ma miec Snapdragona 821, a nie 835 jak wcześniej pisano.

źródło: evleaksTwitter (Asus)