Pamiętacie Huawei P8? Ok, jeśli tak to na pewno kojarzycie też jego większą wersję z dopiskiem Max. Huawei P8 Max pojawił się oficjalnie w połowie kwietnia 2015 roku, a jakoś miesiąc później można było go zobaczyć na polskiej „świetlnej” premierze całej serii Huawei P8. I dzisiaj, choć od jego premiery mineło sporo czasu, po prostu trzeba napisać. Wszystko dlatego, że w Sferisie można go kupić o jakieś 5 stów mniej niż w każdym innym sklepie. 

Gdyby nie Huawei P8 Max to na rynku smartfonów byłoby nudno. Jest sporo smartfonów, które przyciągają wzrok, a ten tytułowy robi to swoim rozmiarem. Jeśli idziesz ulicą i widzisz gościa, który trzymał przy głowie smartfon, który zasłania mu pół twarzy to musi być Huawei P8 Max albo jakiś inny smartfon z ponadprzeciętną przekątną ekranu. Co najwyżej 10-calowy tablet, ale to są raczej skrajne przypadki, które niestety widziałem. W zasadzie w tym przypadku ciężko przechodzi przez gardło słowo „smartfon”, ale tak, jest to smartfon, tylko taki większy, nawet sporo większy. Wszystko za sprawą ekranu, który ma 6,8 cali!

1. Huawei P8 Lite i P8 Max – mały i duży kolega flagowego Huawei P8
2. Realcja z polskiej premiery Huawei P8. Było świet(l)nie!

Ale spory ekran i obudowa mają swoje plusy i są osoby, które takie urządzenia lubią i używają. Choć Huawei P8 Max jest wielki to jest też zaskakująco smukły (ma 6,8 mm), nie ma wystającego aparatu, a pod obudową udało się zmieścić baterię o pojemności 4360 mAh. Co ciekawe, smartfon może też działać jako powerbank i dać zatrzyk energii podłączonemu do niego innemu smartfonowi. Pomimo tego, że premierę miał ponad półtora roku temu to nadal jest wydajnym smartfonem z ośmiordzeniowym procesorem Kirin, 3 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, głośnikami stereo czy wspomnianym już 6,8-calowym ekranem, który zajmuje ponad 74% przedniego panelu.

Huawei P8 Max w Sferis
Huawei P8 Max w Sferis / fot. Sferis

 

Jak widzicie powyżej, Huawei P8 Max aktualnie można kupić za trochę ponad 1000 złotych, co jest świetną ceną jak na urządzenie z jakim mamy do czynienia. Przypominam jeszcze, że sugerowana cena detaliczna za P8 Max zaraz po jego premierze wynosiła sporo ponad 2 tysiące, a teraz, w innych sklepach z elektroniką trzeba zapłacić 1599 złotych. Sami więc widzicie, że to idealny #cebuladeal 🙂

źródło: Sferis