Wierzycie jeszcze w Chromebooki? Ja już powoli przestaję, ale wygląda na to, że zupełnie innego zdania są producenci sprzętu. Chromebooków ciągle przybywa, a kolejnego na CES 2017 pokazał Asus. Mowa o modelu Asus Chromebook Flip C302, który idzie za trendami konwertowalnych laptopów z Windowsem i trzyma całkiem długo na baterii.

Nie mogę przekonać się do Chromebooków i jakoś nie wyobrażam sobie pracy na sprzęcie, gdzie głównym „systemem” jest coś co wygląda jak przeglądarka. Może i ładnie sprzęt wygląda, może i długo trzyma na baterii, ale jednak pewne ograniczenia skreślają go u mnie już na starcie. Ale ja to ja i znam osoby, które na Chromebooku pracują i mają się dobrze. Do pisania i przeglądania Internetu jak znalazł.

Asus Chromebook Flip C302 to nowa propozycja od Asusa, która zadebiutowała na targach CES 2017 w Las Vegas. Urządzenie ma nietypowy, bo 12,5-calowy ekran (podobnie jak T300CHI) o rozdzielczości Full HD i ze względu na konwertowalną konstrukcję jest dotykowy. Do tego jeszcze procesor Intel Core m3 6. generacji, 8 GB RAM (tylko po co aż tyle?), Wi-Fi w standardzie 802.11ac, a także dwa złącza USB Type C, co nie zdarza się zbyt często oraz slot na kartę pamięci microSD. Fajnie wygląda też grubość, bo Flip ma tylko 13,7 mm, ale już nieco gorzej cena, która wynosi 499 dolarów.

źródło: Pocketnow