Można było się tego spodziewać, że jak tylko smartwatche Samsung Gear S3 Classic i Frontier trafią do sklepów to poprzednia generacja trochę stanieje. Ale nie sądziłem, że to trochę będzie sięgało aż połowy standardowej ceny. Trochę byłem w szoku patrząc na cenę, ale wygląda na to, że wszystko się zgadza, tym bardziej, że oferta nie jest w jakimś pierwszym lepszym sklepie typu „krzak market” tylko w jednym z tych większych – RTV Euro AGD.

Mowa tutaj o dwóch smartwatchach Samsunga, które pojawiły się pod koniec 2015 roku na targach w Berlinie. Aż trudno uwierzyć, że od tamtego wydarzenia minęło aż tyle czasu, a mimo tego, obydwa zegarki to nadal kawałek ładnej i dobrze działającej elektroniki, tym bardziej po ostatniej sporej aktualizacji. W przeciwieństwie do obecnych Gearów, wtedy wersja klasyczna była trochę droższa, co widać też po cenie promocyjnej. No właśnie, ile wynosi ta cena po obniżce?

Samsung Gear S2 i Gear S2 Classic zostały zaskakująco mocno przecenione w sklepie Euro i w związku z tym aktualnie tam można je kupić najtaniej. Wersja określana jako ta sportowa kosztuje 499 złotych, a za wariant klasyczny że skórzanym paskiem przyjdzie zapłacić 699 złotych. W porównaniu z poprzednimi, standardowymi cenami jest to mniej o odpowiednio 500 i 550 złotych. Z informacji na stronie wynika, że ceny obowiązują do 15 stycznia 2017 roku. 

Szkoda tylko, że smartwatche są dostępne wyłącznie w sklepach stacjonarnych i to w dodatku tych wybranych. Ale trzymam kciuki, może uda Wam się wyrwać jedną sztukę, jeśli jesteście zainteresowani. Dostępność można sprawdzić na stronie produktowej danego smartwatcha.

Aktualizacja:

Czułem, że coś tu śmerdzi, bo ceny były zaskakująco niskie. Jak się okazuje, niektórzy sprawdzili promocję na miejscu w sklepie i okazało się, że nie jest już tak kolorowo. Cena rzeczywiście niska, ale sprzęt z ekspozycji, z brakującymi elementami zestawu. Dosyć dobrze rozpisał się o tym Sprzedawca Paczy na swoim blogu. Warto zajrzeć, a poniżej, krótki cytat z jego tekstu.

„Trochę śmierdzi w całej sprawie to, że okazało się, że przecenione zostały tylko i wyłącznie sztuki ekspozycyjne, o czym na stronie internetowej, która promocję ogłaszała, nie było wzmianki. Szkoda, bo i zegarek zacny i promocja nielicha, ale takie coś?”

źródło: RTV Euro AGD