Skończyły się czasy kiedy w kieszeni mogliśmy zabrać ze sobą jeden film idąc do kumpla. Teraz można ze sobą zabrać całą swoją filmotekę, wszystkie zdjęcia i jeszcze miejsca zostanie. Jakiś czas temu Samsung pokazał zewnętrzny dysk SSD, który miał 2 TB, a ważył tyle co dwie paczki zapałek. Teraz Kingston bije kolejny rekord, bo na CES 2017 pokazał pendrive’a DataTraveler Ultimate GT o tej samej pojemności.

Ok, spoko, fajnie to wygląda jeśli patrzymy na liczby, ale pamiętam jak Kingston pokazał taki nośnik tylko jednoterabajtowy. Nie pamiętam, może dwa czy trzy lata temu widziałem go na jakiś targach i owszem, zrobił na mnie wrażenie pojemnością, ale też swoim wyglądem. Po prostu kawał klocka w metalowej (stop cynku), rozsuwanej obudowie (ma ponad 2 cm grubości) w horendalnie wysokiej cenie, której nawet nie mam sumienia przypominać. Z pewnością to produkt dla bardzo wymagających użytkowników, choć ja bardziej klasyfikuje to w kategorii ciekawostek.

Ten nowy pendrive wygląda podobnie, ale ma dwa razy więcej miejsca na dane. 2 TB robi cholerne wrażenie, tym bardziej, że w swoim laptopie mam jakieś 4 razy mniej. Kingston DataTraveler Ultimate GT komunikuje się z komputerem przez USB i obsługuje standard USB 3.1 pierwszej generacji. Wyniki powinny być zadowalające, choc mogłoby być lepiej.

Jeszcze nie wiadomo kiedy pendrive będzie w sprzedaży, ale patrząc po tym jak wyglądała sytuacja z 1 TB, to nie prędko. Cena? Przemilczę to, bo zapewne będzie można kupić za to całkiem dobrego kompa typowo pod gry.

źródło: Kingston (informacja prasowa)