Jestem ciekawy, czy pamiętacie wpis z września dotyczący HTC Ocean. Jeżeli nie, to myślę, że warto nadrobić zaległości, bo dzisiaj będzie o tym samym. Pojawiła się oficjalna reklama HTC Ocean. Kolejny raz dostarczył nam go @evleaks na Twitterze, więc źródło jest niemal pewne. Co tym razem się dowiadujemy?

Jak pamiętacie lub dowiedzieliście się chwilę temu ze wspomnianego wpisu, HTC Ocean to koncept smartfona bez przycisków, które zostaną zastąpione technologią Sense Touch, czyli czujnikami dotyku wzdłuż całego boku telefonu. Film dotyczący tego urządzenia wyciekły już we wrześniu, ale Danielle Vermeulen powiedziała wtedy, że wideo to tylko koncept i nijak ma się do prawdziwych i rzeczywistych produktów tajwańskiego producenta. Okazuje się, że chyba nas trochę okłamała. Evan Blass, czyli twitterowy leaker cały czas trzymał rękę na pulsie i ponad 3 miesiące po poprzednim wpisie uraczył nas nowymi informacjami. Znów w formie audio-wizualnej, znów bez dodatkowych komentarzy.

Nie ma wątpliwości, że rozmawiamy o ty samym telefonie. Wskazuje na to nie tylko jakże oczywiste Pamiętacie HTC Ocean?, ale także bezpośrednie podlinkowanie tamtego tweeta. Wtedy mieliśmy do czynienia raczej z promocją samego telefonu (np. na wyświetlaczach w galeriach handlowych lub w formie wstawek przed filmami na YouTube), ale tym razem oglądamy typową reklamę telewizyjną – taki naprawdę krótki fabularny zapychacz oparty na niezwykłym wpływie smartfona na nasze życie. Bez specyfikacji, bez suchych faktów. Nikt nie zaprzeczy, że mamy zwrócić uwagę na Sense Touch, które widać szczególnie dokładnie w czasie wybierania aplikacji aparatu przez kobietę. Jak to zadziała w rzeczywistości? 

Dowiemy się już wkrótce, bowiem 12 stycznia ma miejsce premiera smartfonów HTC. Mówimy tutaj co prawda raczej o dwóch urządzeniach HTC U wraz z nowym UI, ale oprócz tego Internet czasami wskazuje też na HTC One X10. Mam nadzieję, że tajwański producent go chwilowo odpuści, w sumie to średniak, który przepustkę na rynek powinien dostać znacznie później. Dlaczego na to liczę? Ano dlatego, że osobiście spodziewam się zaprezentowania HTC Ocean już na najbliższym wydarzeniu, które odbywa się przecież na dniach.  Jeśli HTC odpowiednio zawiruje ciekawym urządzeniem w styczniu, powinno nie tylko wrócić z kopnięciem na rynek, ale być może nakłonić innych producentów do wykorzystywania bocznych krawędzi telefonu z jednoczesnym odejściem od wszelkich fizycznych guzików. I to jeszcze w 2017 roku. Jak zwykle trzymam kciuki. A, i taka mała ciekawostka na koniec… Zauważyliście coś dziwnego w filmie? Nie? A czy w 00:43 zamiast Messeges powinno być Messages? 🙂

źródło: Twitter (@evleaks) przez PhoneArena