Obok tego jaką mają specyfikację czy jak wyglądają, sporo osób czekało na to, ile będą kosztować. Tak, mowa o nowych smartfonach Samsunga z serii Galaxy A na 2017 rok. To o nich mówi się teraz najwięcej, przynajmniej biorąc pod uwagę właśnie smartfony Samsunga. Jak się okazało, jeden z polskich sklepów uchylił rąbka tajemnicy i wcale z tego powodu nie jestem zadowolony.

Samsung Galaxy A3 (2017) i Galaxy A5 (2017) to te smartfony z nowej serii, które już niebawem trafią do polskich sklepów. Nie zobaczymy oficjalnie tego największego, czyli Galaxy A7 (2017), ale w sumie można było się tego spodziewać, bo podobnie było w poprzedniej generacji. Zresztą, te dwa wspomniane wcześniej modele na pewno będą od niego popularniejsze. Mówi się, że smartfony trafią do sprzedaży jakoś w lutym i każdy zastanawiał się, ile tym razem policzy sobie za nie Samsung.

I okazuje się, że sobie policzył, trochę więcej niż myślałem i pewnie więcej niż spodziewali się wszyscy zainteresowani. Nie mówię, że cena nie jest adekwatna do tego co ten smartfon posiada, bo naprawdę zapowiada się na kawał dobrego sprzętu, ale zastanawiam się kiedy skończy się ta ciągła podwyższa cena z generacji na generację. Tu stówka w górę, tu trochę więcej i w końcu dojdzie do tego, że za bądź co bądź smartfona jeszcze zaliczanego do średniej półki będziemy płacić tyle, co kiedyś za flagowca. Już teraz mogę zakładać, jeśli się nic nie zmieni, że taki Galaxy A5 (2018) będzie kosztował blisko 2 tysiące.

Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy A5 (2017) fot. Samsung

 

No dobra, to jakie te ceny? Za Samsunga Galaxy A5 (2017) zapłacimy podobno 1799 złotych, a za Galaxy A3 (2017) trzeba będzie wyłożyć z portfela 1399 złotych. Nie są to ceny oficjalnie, bo nie pochodzą bezpośrednio z informacji udostępnionej przez producenta, ale pojawiły się w Komputroniku, który jakąś tam renomę na rynku ma. Smartfony będą dostępne w czterech kolorach – czarnym, złotym, niebieskim i złotym różu.

Planujecie zakup któregoś modelu?

źródło: Komputronik [1], [2] przez Tabletowo