Huawei Mate 9 PRO to ta wersja flagowego Mate’a, która pojawiła się trochę później, jest też trochę droższa, ale też uznawana przez niektórych za tą bardziej prestiżową i wyrafinowaną. Wszystko przez zakrzywiony obustronnie ekran, przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych i w kilku miejscach lepszą specyfikację, przez co z łatwością przywodzi na myśl Samsunga Galaxy S7 edge. Jeśli ktoś czekał na Huawei Mate 9 w wersji PRO to już można go zamówić. 

Po ostatnim testowaniu Huawei Mate 9 mogę śmiało stwierdzić, że to jeden z najlepszych smartfonów z ponadprzeciętnym ekranem. Ładny, wydajny, z podwójnym aparatem z tyłu i baterią, która długo potrafi go przytrzymać przy życiu. Jeśli kogoś jeszcze ominęła recenzja Huawei Mate 9 to warto nadrobić. To wszystko co wymieniłem ma też wpływ na cenę, która sięga trzech tysięcy złotych. Można było się spodziewać, że wersja PRO będzie droższa i tak też rzeczywiście jest. Co zatem dostajemy więcej za dokładnie 3699 złotych?

Jak się okazuje całkiem sporo, ale to już zależy od danej osoby, a raczej zasobności jej portfela czy rzeczywiście chce tyle przeznaczyć na smartfon. W Huawei Mate 9 PRO znajdziemy mniejszy, bo 5,5-calowy wyświetlacz, ale za to QHD i wykonany w samsungowej technologii AMOLED. Procesor jest ten sam co w normalnej wersji, ale za to mamy aż 6 GB pamięci RAM i dwa razy więcej pamięci wewnętrznej. Dochodzi do tego dual SIM czy czytnik linii papilarnych, który według mnie, niefortunnie umieszczono w przycisku Home.

Huawei Mate 9 PRO jest trafił do przedsprzedaży w x-komie i z tego co można wyczytać, wysyłka zamówień ruszy najwcześniej 24 stycznia.

źródło: x-kom