Zaskoczył Was Xiaomi Mi MIX? Mnie tak bo w końcu coś się ruszyło w świecie smartfonów i rzeczywiście niemal bezramkowy ekran zajmujący ponad 90% przedniego panelu robi wrażenie. Ale to żadna rewolucja, raczej rozbudowanie z sukcesem tego co już widzieliśmy. Rewolucja ma dopiero nadejść i być może stanie się to już w tym roku. Od kilku lat mówi się o smartfonach, które będzie można rozłożyć w formę tabletu, a potem złożyć na pół, by ponownie powstał smartfon. Jak się okazuje, w tym roku takie urządzenie może pokazać Samsung i LG. 

O składanym smartfonie słyszy się w zasadzie już od kilku lat, były już prototypy (Pamiętacie Project Valley?), były grafiki projektowe, mniej lub bardziej prawdopodobne newsy, ale w sumie do dzisiaj nic konkretnego się nie dowiedzieliśmy i pewnie większość z Was wszystkie te informacje brało raczej z przymróżeniem oka. Ja do niedawna też byłem w tej grupie, ale do czasu, aż kiedyś, jak pamiętam na Lenovo Roadshow 2016 widziałem prototyp składanego smartfonu i smartwatcha z telefonem, który można było owinąć na nadgarstku. To dopiero było „łał”, co zresztą było słychać wśród wszystkich tam zgromadzonych.

Jak się okazuje, takie składane urządzenie możemy poznać już w drugiej połowie tego roku, a dokładniej w trzecim jego kwartale, a co za tym idzie, być może na targach IFA 2017. Tak przynajmniej wynika z ostatnich raportów i informacji, które pochodzą od Evana Blassa. Po tym jak widziałem takie cudo od Lenovo to jestem w stanie teraz uwierzyć, że podobne (a nawet lepsze) jest w zasięgu Samsunga i LG. To właśnie te dwie firmy mają pokazać składany smartfon, który po rozłożeniu ma być 7-calowym tabletem. Powyższa grafika w dobry sposób to obrazuje i choć wygląda jak zdjęcie prasowe to raczej nim nie jest.

Jeśli takie urządzenie się pojawi, to rzeczywiście będzie czymś wyjątkowym, a my będziemy mogli mówić o rewolucji, niemal tak dużej jak pojawienie się pierwszego iPhone’a. Wątpię jednak, że składany telefon, nawet jeśli zostanie wyjęty z kieszeni szefa którejś ze wspomnianych firm podczas berlińskich targów, nie będzie finalnym produktem. Raczej mówimy tutaj o prototypie, w pełni działającym, składanym, ale nadal prototypie.

źródło: Korea Heraldventurebeat