Kiedyś było głośno o tym projekcie na jednej z platform croudfoundingowych, ale od jakiegoś czasu, wreszcie można to kupić. To czyli konsolę do gier na Windowsie 10, którą można zmieścić w kieszeni spodni. Nasuwa się pytanie, co to ludzie nie wymyślą, ale wydaje mi się, że bez takich pomysłów byłoby po prostu nudno. Zobaczcie co potrafi GPD WIN Gamepad.

W zasadzie GPD WIN Gamepad ciężko jest jednoznacznie zaklasyfikować, bo ma w sobie coś z kilku urządzeń. Ekran, który ma 5,5 cala można zaliczyć do smartfona, Windows 10 i pełna klawiatura to raczej domena komputerów (oczywiście nie licząc smartfonów od BlackBerry) bądź trochę mniejszych urządzeń 2w1, a dwa analogi i inne przyciski to już elementy znane z kontrolerów lub ogólnie mówiąc konsoli do gier. I to wszystko ze świetną specyfikacją, którą widzicie poniżej udało się wcisnąć w tak małe urządzenie.

Recenzja już jest!
Recenzja GPD WIN Gamepad. Nigdy nie sądziłem, że zmieszczę komputer w kieszeni

GPD WIN Gamepad
GPD WIN Gamepad / fot. GPD

 

GPD WIN Gamepad może nie zachęca swoją nazwą i być może też przez nią jest mało popularny, ale ja z chęcią bym go przetestował. I robię pewne kroki, by jednak ten sprzęt do mnie szybko trafił. Z tego co widziałem w recenzjach to działa całkiem dobrze, bo ludzie bez problemu uruchamiali na tym takie gry jak CS:GO, Overwatch, Crysis, Bioshock, ale jak ktoś pokazał, że działa też GTA to mi szczęka opadła. Może nie było rewelacyjnej ilości klatek, ale grać się dało. Co ciekawe, od spodu mamy przełącznik obrotów wentylatora co jest trochę zaskakujące w tak małym sprzęcie.

Urządzenie w chwili publikowania tego wpisu kosztowało 349,99 dolarów, co dawało nieco ponad 1400 złotych. Cena trochę się zmienia, a tą aktualną możecie znaleźć tutaj. Niedawno pojawiła się też wersja z procesorem Intel Atom x7-Z8750, który względem tego ze standardowej wersji jet trochę podkręcony.

– Czterordzeniowy procesor Intel Atom x7-Z8700 (2 MB cache, do 2,4 GHz)
– Intel HD Graphics (do 600 MHz)
– 4 GB pamięci RAM (LPDDR3)
– 64 GB pamięci wewnętrznej (eMMC)
– Slot na kartę pamięci microSD (do 128 GB)
– 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli)
– Windows 10 Home
– Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.1
– USB Type C, micro HDMI, mini jack 3,5 mm, USB 2.0
– Bateria o pojemności 6000 mAh
– Waga około 300 g

źródło: Gearbest