Wiecie kiedy ostatni raz pisałem o drugiej wersji Android Wear? W maju! Poważnie, w maju, ubiegłego roku, więc od tamtego czasu minęło już przesżło siedem miesięcy. I taka sytuacja nie była spowodowana tym, że mi się nie chciało tylko biorąc pod uwagę smartwatchową platformę od Google, po prostu nie było o czym pisać. Wtedy skończyło się na zapowiedziach i prezentacjach nowej wersji platformy, ale w końcu chyba doczekamy się oficjalnego wydania. Podobno jakoś na początku lutego.  

Od dłuższego czasu używam Huawei Watch, który co prawda dostał kilka aktualizacji, ale tylko z poprawkami tej obecnej wersji, która w nim siedzi. Nadal jest to Android Wear 1.5 z jakimiś innymi cyferkami po kropce. Szkoda, bo po wcześniejszych przypuszczeniach i poniekąd zapowiedziach spodziewałem się szybszego obrotu całej sprawy. Tym bardziej, że Android Wear 2.0 ma wprowadzić naprawdę szereg zmian, a sama aktualizacja jest określana jako ta największa w historii całej platformy.

Jakie zmiany wprowadza Android Wear 2.0 i które smartwatche mogą otrzymać akualizację?

Android Wear 2.0 mają otrzymać smartwatche z okrągłym ekranem, więc mój Huawei Watch jak najbardziej się do nich zalicza. Kiedy aktualizacja? Jak wynika z ostatnich informacji, które pochodzą od Evana Blassa, bądź co bądź osoby, która trafnie przewiduje większość wydarzeń w technologicznym świecie, Android Wear 2.0 zostanie oficjalnie wydany już 9 lutego, więc za trochę ponad 3 tygodnie. Mam więc nadzieję, że na przestrzeni kilku dni od wydania, aktualizacja w końcu zagości na moim nadgarstku. Wspomniany dzień może być też premierą dwóch smartwatchy, które fabrycznie będą pracować pod kontrolą najnowszej wersji Android Wear.

źródło: evleaks przez PhoneArena