Wreszcie zaczyna się coś dziać w świecie smartwatchy z Android Wear. Wcześniej pisałem o tym, że najnowsza i mocno wyczekiwana wersja platformy, czyli Android Wear 2.0 pojawi się oficjalnie już za niecały miesiąc, wspominając jednocześnie, że wtedy też zobaczymy dwa nowe smartwatche, które nowe oprogramowanie będą mieć „na starcie”. Nie minęło kilka godzin, a już wiemy co to będą za smartwatche. Jak się okazuje, LG Watch Sport i LG Watch Style, stworzone we współpracy z Google. 

LG ma już kilka smartwatchy w ofercie, a jednym z najświeższych jest LG Watch Urbane 2. generacji z łącznością 3G. Można było się spodziewać, że nowy rok przyniesie nowe smartwatche, a pierwszymi okazjami do tego są targi CES 2017 w Las Vegas i MWC 2017 w Barcelonie. Te pierwsze już się odbyły i nie przypominam sobie, by pojawił się na nich jakiś smart-zegarek, dlatego też, znacznie wyższe prawdopodobieństwo jest, że nowe wearables pojawią się w stolicy Katalonii. I właśnie tam mogą zadebiutować dwa tytułowe smartwatche, które już 9. lutego mogą oficjalnie zostać zapowiedziane.

Obydwa mają mieć okrągły wyświetlacz OLED, ale po specyfikacji widać, że to LG Watch Sport będzie tym „flagowym” (lepszym). Smartwatch będzie miał większy, bo 1,38-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 480 x 480 pikseli, 768 MB pamięci RAM i baterię o pojemności 430 mAh. Widać, że sukcesywnie się to zwiększa, ale też trzeba mieć na uwadze, że Android Wear 2.0 może mieć nieco wyższe wymagania. Ze smartfonem będziemy go mogli połączyć przez Bluetooth, ale nie zabraknie też wbudowanego GPS, LTE i NFC do chociażby zbliżeniowych płatności. Skoro to smartfon stworzony pod okiem Google, bardzo możliwe, że będzie miał wsparcie dla Android Pay. Wersja Sport będzie też miała trochę grubszą obudowę – nieco ponad 14 mm w porównaniu do niecałych 11 mm w modelu Style. LG Watch Style to jak sama nazwa wskazuje i co można zobaczyć na grafice powyżej, będzie bardziej gustowną i smuklejszą odmianą. Pamięć RAM uszczupli się do 512 MB, ale zmniejszy się też ekran do około 1,2 cala, gdzie rozdzielczość wyniesie 360 x 360 pikseli. Mniejsza obudowa wymusiła też zmniejszenie baterii, która ma 240 mAh.

Co smartwatche będą mieć wspólnego? Przede wszystkim Androida Wear 2.0 i wszystkie dobrodziejstwa z tego płynące, ale też metalową obudowę odporną na zachlapania i zanurzenia w wodzie. Świadczy o tym certyfikat IP68 w przypadku wersji Sport i IP67 przy Style. Jednym słotem – czekamy!

źródło: venturebeat przez Tabletowo