Nie może tak być, że użytkownicy Honora 8 są w gorszej sytuacji. Niemal w tym samym czasie co Huawei P9 również ten smartfon otrzymał aktualizację do Androida 7.0 Nougat. I to tą oficjalną, a co najważniejsze w Polsce. 

Honor 8 i Huawei P9 mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Obydwa to aktualne flagowce, bo nie doczekały się jeszcze następcy, ten pierwszy pojawił się nieco później i można powiedzieć, że jest taką pod kilkoma względami udoskonaloną P-Dziewiątką w nowej, błyszczącej obudowie. Akurat obudowa nie od końca mnie przenokuje, bo jest strasznie śliska i zbiera szybko paluchy, ale już przykładowo dodatkowy przycisk w czytniku biometrycznym jest świetny. Teraz cechą wspólną będzie też Nougat z EMUI 5.0, który pojawił się niemal w tym samym czasie i wprowadza praktycznie to samo.

Jak piszą posiadacze tego modelu, aktualizacja jest już dostępna i waży trochę więcej niż w przypadku Huawei P9, bo 2,38 GB. Warto więc podłączyć się do jakiegoś Wi-Fi, ewentualnie ściagnąć tam z wykorzystaniem pakietu danych, gdzie jest dobry zasięg sieci. Aktualizacja wprowadza przede wszystkim najnowszą nakładkę EMUI 5.0, która jest znana z Huawei Mate 9, a co za tym idzie wszystkie dobrodziejstwa w postaci chociażby zupełnie nowej belki powiadomień, możliwości zmiany stylu ekranu głównego (standardowy układ aplikacji lub w formie szufladki), funkcji bliźniaczej aplikacji czy ochrony wzroku.

Jak wymusić aktualizację?

Musicie jednak pamiętać, że aktualizacja może nie wyskoczyć z automatu i trzeba ją tak jakby wymusić ręcznie. Po pierwsze, warto zerknąć do aplikacji HiCare, przejść do zakładki Serwis i kliknąć na opcję Pierwsi użytkownicy aktualizacji systemu. Jeśli to nie pomoże to warto wejść w Aktualizator systemu, potem Opcje i wybrać Pobierz ostatni pełny pakiet. U mnie, na Huawei P9 zadziałał ten drugi sposób.

1. No już jest! Oficjalny Nougat z EMUI 5.0 dla mojego Huawei P9
2. Kto ma smartfon Honor 8 ten może testować Androida 7.0 Nougat

Dajcie znać czy już macie Nougata na swoim Honorze 8 i jak tam wrażenia po aktualizacji.

źródło: Tabletowo

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj