Nie minęło kilka, przepełnionych niepewnością dni, a tu, jak z nieba, Huawei uraczył nas informacją, że zaczęły się testy, mocno wyczekiwanego Nougata dla szalenie popularnego modelu Huawei P9 lite. To niezwykle dobra wiadomość! 

Najpierw Huawei P9, potem Honor 8, w komentarzach szał, pytania, dociekania, czy Huawei P9 lite dostanie swoją wersję nowego Androida, a tu bach. Okazuje się, że nie tylko takowa ma być, to testy już trwają. Jak się kto chce zabawić w testowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, ale czy na pewno? Niestety kilka przeszkód jest.

Pierwsza z nich to konieczność upewnienia się, czy mamy odpowiednią wersję oprogramowania na swojej komórce, bo bez tego, to się nie uda za wiele. Jakby się okazało, że mamy jedną z wersji softu podanych poniżej, to jest dobrze.

  • VNS-L21C432B120
  • VNS-L21C432B130
  • VNS-L21C432B150
  • VNS-L21C432B160

Druga sprawa, żeby za różowo nie było, to proponowana dla testerów wersja jest nie do końca zrobiona jak trzeba, więc wszelkiej maści babole i błędy będą nas nękać częściej niż rzadziej. W zasadzie to nic w tym dziwnego, bo wersja beta jaka jest taka jest, więc żeby żaden z użytkowników nie cisnął telefonem o ścianę w nerwach – ostrzegaliśmy. Ale nie powinno być źle, bo wersja beta dla Huawei P9 działała całkiem przyjemnie. Czy to wszystkie problemy z jakimi musimy się zmierzyć przed testem?

Oczywiście, że nie. Ostatnia przeszkoda polega na tym, że tylko pierwsze 300 osób, które zgłoszą się do sprawdzenia jak sobie Nougat na tym telefonie poradzi będzie w stanie pobrać i spróbować. Pełna instrukcja co, z kim, jak i dlaczego, wraz z linkiem do regulaminu znajduje się na stronie Huawei Friendly User Test. Pamiętajcie, by przed instalacją zrobić sobie kopię bezpieczeństwa wszystkich danych, tak dla pewności i świętego spokoju. Cały proces wygląda identycznie jak ten w przypadku Huawei P9, więc warto zajrzeć do poniższych wpisów.

1. Testy Androida 7.0 Nougat na Huawei P9 i Huawei Mate 8. Jak się zapisać?
2. Kto ma smartfon Honor 8 ten może testować Androida 7.0 Nougat

Całość ma potrwać do końca stycznia. Potem, po uwzględnieniu feedbacku userów, przejrzeniu flipchartów i zgodzie od CEO i ekantów, właściwa, ukończona wersja Nougata na Huawei P9 lite ujrzy światło dzienne. Z zapartym tchem nie czekam. Lepiej poczekać trochę dłużej i dostać dopracowany produkt.

źródło: Huawei (Facebook)

6 KOMENTARZE

    • Aż tak jest źle? Może tylko tak jest w P9 Lite, bo póki co w Huawei P9 nie zauważyłem problemu z baterią. Może solidne odświeżenie przez ustawienia fabryczne coś pomoże?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj