Ładowarka sieciowa z Quick Charge 3.0

Ładowarki ładują coraz szybciej nasze urządzenia. Oczywiście jeśli zarówno jedno jak i drugie wspierają się technologicznie. Fizyki się nie oszuka, coś zawsze jest kosztem czegoś i wychodzę z założenia, że jeśli nie da się zmieścić w telefonie większej baterii bez robienia z niego „klocka” to dobrze chociaż, że można go szybciej naładować. Teraz flagowce potrzebują trochę ponad godzinę żeby mieć pełny akumulator, a już kilkanaście minut pod prądem może sprawić, że będziemy mogli używać smartfona przez pół dnia. Jedną z technologii jest Quick Charge 3.0 od Qualcomma.

Ładowarka z Quick Charge 3.0
Ładowarka z Quick Charge 3.0 / fot. Gearbest

 

Quick Charge 3.0 jest o prawie 1/3 szybszy od drugiej generacji, co pozwoli naładować baterię w smartfonie do około 80% w niespełna 40 minut. Tak przynajmniej podaje specyfikacja, która jest znana, bo technologia trochę już z nami na rynku jest, dokładniej gdzieś od końca 2015 roku. To co widzicie wyżej to ładowarka z certyfikatem Quick Charge 3.0, która będzie działać ze wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami – między innymi tymi ze Snapdragonem 820. Ładowarka występuje w dwóch kolorach – czarnym i białym.

Aktualne ceny:
Ładowarka Quick Charge 3.0 (czarny)  |  Ładowarka Quick Charge 3.0 (biały)

Kabel „wszystko w jednym”

Po co mieć kilka kabli jak można mieć jeden, do prawie wszystkiego. Zwie się to bardzo oryginalnie „5 in 1 USB Charging Cable Kit” i taki pęk kabli można nosić ze sobą, chociażby przypiąć gdzieś do kluczy i użyć w razie sytuacji awaryjnych. Nie tylko wtedy, kiedy my zapomnimy swojego kabla do ładowania smartfonu, ale też wtedy, kiedy zapomni go nasz kolega z iPhonem, mama ze starszym iPadem czy dziadek z przedpotopową cyfrówką. Łącznie mamy pięć końcówek, które strzelam, że obsłużą jakieś 90% wszystkich tego typu urządzeń.

Kabel do ładowania 5w1
Kabel do ładowania 5w1 / fot. Gearbest

 

Mamy zatem USB 2.0, dwa złącza microUSB i po jednym – Lightning, 30-pinowe do starszych urządzeń Apple i miniUSB. Mnie do szczęścia brakuje tylko USB Type C i brałbym bez zastanowienia. Przewód służy do ładowania i działa tak, że USB 2.0 wtykamy do komputera czy adaptera sieciowego, a potem dopasowujemy drugą końcówkę do urządzenia, które chcemy podładować. Nie próbowałbym ładować dwóch w jednym czasie, bo raz, że kabel nie jest zbytnio gruby, a dwa, nawet jeśli jakimś cudem się uda, to będzie to trwało wieki.

Aktualne ceny:
Kabel USB Charging Kit 5w1 (biały)

Adapter Combo do iPhone 7

Co Apple zrobiło ze złączem mini jack w najnowszych iPhone’ach każdy wie i każdy widział. Ja jakoś za tym dobrodziejstwem nie płaczę, ale pewnie byłyby sytuacje, w których tego złącza by mi brakowało, gdybym oczywiście kiedyś używał iPhone’a. Przykładowo w sytuacji, gdy chciałbym podładować smartfona jednocześnie słuchając muzyki. Ale trzeba się z tym pogodzić, iPhone 7 i iPhone 7 Plus nie mają mini jacka 3,5 mm i nie zanosi się, by w następnej generacji to się zmieniło. Ale są na to już rozwiązania i jedno z nich widzicie poniżej.

Adapter Audio Charging do iPhone 7
Adapter Audio Charging do iPhone 7 / fot. Gearbest

 

Nazwany przeze mnie adapter „muzyczno-ładujący” to gadżet, który rozwiązuje wspomniany przed chwilą przeze mnie problem. Niewielka aluminiowa kostka, którą podłączamy do złącza Lightning w iPhonie, a po drugiej stronie mamy złącze ładowania i obok mini jack na słuchawki. Możemy je z wiadomych względów wykorzystać z iPhonem 7 i iPhonem 7 Plus, ale zastanawiam się czy zadziała też z innymi urządzeniami Apple z 8-pinowym złączem. Adapter jest w trzech kolorach – złotym, czarnym i srebrnym.

Aktualne ceny:
Adapter Audio Charging (czarny)  |  Adapter Audio Charging (srebrny)  |  Adapter Audio Charging (złoty)

Wiatrak i lampka od Xiaomi

Po prostu nie mogło tego zabraknąć. To jedne z fajniejszych i najtańszych gadżetów od Xiaomi – mały wiatraczek na upalne dni i lampka LED do laptopa. Akurat ten pierwszy zamówiłem z jakieś dwa lata temu i do tej pory służy, fajne i przydatne urządzonko. Obydwa czerpią energię z USB w komputerze, ale można je podłączyć też do powerbanku (wiatrak może wytrzymać niemal dobę podłączony do powerbanku 5000 mAh). Zarówno wiatrak jak i lampka mają elastyczną budowę, więc można je ustawić tak jak tylko chcemy.

Lampka LED i wiatrak na USB od Xiaomi
Lampka LED i wiatrak na USB od Xiaomi / fot. Gearbest

 

Mimo swoich małych gabarytów urządzenia są całkiem wydajne. Wiatrak spokojnie da nam chwilę wytchnienia jeśli za oknem będzie powyżej 30 stopni, a lampka, szczególnie w ulepszonej wersji daje na tyle dużo światła, że bez problemu będziemy mogli używać laptopa w nocy, podświetlając sobie przykładowo klawiaturę podczas pisania czy ogólnie otoczenie, w którym pracujemy. Sprawy oczywiście groszowe, a aktualną cenę jak zwykle możecie znaleźć poniżej.

Aktualne ceny:
Xiaomi Flexible Fan (niebieski)  |  Xiaomi LED Lamp (biały)  |  Xiaomi LED Lamp (niebieski)

 


SPIS TREŚCI:

  1. PIERWSZA STRONA – JINJULI 35×50 | bcase T’UP | USB OTG | Ręczna ładowarka USB
  2. DRUGA STRONA – Xiaomi Roidmi 2S | Adapter WN-20 EU | USB Type C | YUNTENG YT-228 Mini
  3. TRZECIA STRONA – Ładowarka z QC 3.0 | Przewód 5w1 | Adapter Combo do iPhone 7 | Wiatrak i LED od Xiaomi

gearbest-wpis-wspolpraca