Póki co z nowości jakie mają pojawić się na MWC 2017 w Barcelonie najbardziej zaciekawił mnie flagowiec od LG. Ale nie musiałem długo czekać, by to trochę się zmieniło, bo jak wynika z ostatnich informacji – i co najważniejsze oficjalnych – równie mocno czekam na nowy smartfon z Androidem od BlackBerry. Fakt, wiemy o nim całkiem sporo, ale jego oficjalna premiera ma dopiero nastąpić. Kiedy?

BlackBerry Mercury można było już zobaczyć na targach CES 2017, ale po pierwsze nie była to oficjalna premiera, a po drugie, niektóre redakcje miały dostęp tylko do działającego, ale nadal prototypowego urządzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że można już zobaczyć sporo materiałów z tym smartfonem, który działał i widać było, że miał się dobrze, co w sumie jest trochę dziwne, skoro nie miał jeszcze formalnej prezentacji. Ale to już niedługo ma się zmienić, co potwierdził nawet sam BlackBerry.

Według oficjalnej informacji jaka pojawiła się na Twitterze, BlackBerry Mercury (znany też jako model DTEK70) zostanie pokazany na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Stanie się to na konferencji, 25 lutego, czyli na chwilę przed oficjalnym rozpoczęciem targów. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły o tym modelu, bo co ciekawe, mimo „przed-pokazu” w Las Vegas, nadal nie wiadomo jaką ostatecznie będzie miał specyfikację. Tą, która jest znana na obecną chwilę możecie zobaczyć poniżej.

– Ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625 o taktowaniu do 2,02 GHz
– Adreno 506
– 3 GB pamięci RAM
– 32 GB pamięci wewnętrznej
– 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1620 pikseli
– Android 7.0 Nougat
– 18-megapikselowy aparat z tyłu
– 8-megapikselowy aparat z przodu
– Bateria o pojemności 3400 mAh
– Klawiatura QWERTY
– Ultradźwiękowy czytnik biometryczny w spacji

źródło: Twitter (BlackBerry)