Google Maps, czyli w Polsce znane po prostu jako Mapy Google, to ten skrawek Internetu, z którego korzysta chyba każdy. Nawet użytkownicy iOS często przerzucają się na alternatywę oferowaną przez giganta z Mountain View i… wcale im się nie dziwię. Jest to po prostu świetna usługa, wspierana przez świetną aplikację na smartfon, która od czasu do czasu jest rozszerzona o nowe funkcje. Tym razem dodali coś naprawdę interesującego.

Chyba już każdy z nas ogląda budynek hotelu, do którego jedzie za pomocą Google Maps, prawda? Rozglądamy się często za parkingiem, pobliskim sklepem czy też ogólnie oglądamy okolicę. Od jakiegoś czasu w aplikacji możemy także obejrzeć zdjęcia z wnętrz restauracji (w tym talerzy z jedzeniem!), ale Google idzie o krok dalej. Znacie takie angielskie słówko amenities? Dotyczy ono udogodnień, jakie oferuje nam hotel, przykładowo dostęp do Wi-Fi, parking, klimatyzacja, centrum SPA, basen czy siłownia. Takie rzeczy w katalogach zawsze brzmią nieźle, ale co gdyby dało się je obejrzeć? Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się wydawać, ponieważ nowa aktualizacja aplikacji już taką opcję ma.

Listę wspomnianych udogodnień Google Maps udostępnia już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz kogoś oświeciło, że takie rzeczy czasem warto obejrzeć. Większość zdjęć póki co pochodzi z portali takich jak Oyster (serwis zbierający opinie na temat hoteli), ale wystarczy poczekać i użytkownicy zaczną dodawać swoje zdjęcia. Tak sobie myślę o tej aktualizacji i dochodzę do wniosku, że… jak ja mogłem żyć bez czegoś takiego? Naprawdę prosta myśl, w erze rozwoju usług od Google wręcz banalna, a niejednemu ułatwi życie – albo chociaż umili coroczne wakacje, które obędą się bez zbędnych rozczarowań.

Nowa funkcja Google Maps / fot. AndroidPolice
Nowa funkcja Google Maps / fot. AndroidPolice

 

No dobra, powiedziałem już o tej funkcji, a czemu nie macie jej w telefonie? Spokojnie, wystarczy poczekać na aktualizację aplikacji Google Maps (chodzi o wersję 9.44.3) i wszystko zacznie działać. A jeśli nie chcecie czekać, standardowo odsyłam Was do APK Mirror, gdzie już są odpowiednie pliki do ręcznej instalacji. Warto sprawdzić.

źródło: AndroidPolice