Tak, nie mam o czym pisać, w końcu jest niedziela, więc umówmy się, że ten wpis jest bardziej z cyklu ciekawostek. Ale ok, trochę poważniej, bo ponownie chodzi o smartfon, który najczęściej określamy jako BlackBerry Mercury, choć wszystko na to wskazuje, że nie będzie to oficjalna nazwa. Wyobraźcie sobie, że smartfon trafił do serialu, tak serialu i to przed swoją premierą. 

Nie wiem, czy to jakaś mocno zakrojona akcja marketingowa przez BlackBerry, żeby jeszcze bardziej wzbudzić zainteresowanie swoim najnowszym smartfonem, ale coś w tym może rzeczywiście być. W sumie cała sytuacja z BlackBerry Mercury może wydawać się cholernie dziwna, bo sprzęt jest niemal wszędzie, a nawet nie miał swojej oficjalnej premiery. No bo jak inaczej nazwać fakt, że mnóstwo dziennikarzy mogło go sfocić już na CES na początku stycznia, a oficjalna prezentacja ma odbyć się dopiero pod koniec lutego na MWC. A teraz jeszcze ten serial, no jaja.

Tak, bo jak widzicie po zrzutach, BlackBerry Mercury został przez jakiegoś bacznego widza przyłapany w serialu emitowanym w amerykańskiej stacji ABC. Chodzi o serial Last Man Standing (Ostatni Prawdziwy Mężczyzna), gdzie główną rolę gra Tim Allen. Pewnie kojarzycie, a jeśli nie to odsyłam do wyników googlowania. Jak się okazuje, serialowy Baxter miał smartfon w swoich rękach i można go było zobaczyć w kilku scenach. Podobno na inną osobę nie mogło trafić bo prywatnie Tim Allen jest wielkim fanem urządzeń od BlackBerry. To się nazywa product placement.

BlackBerry Mercury
BlackBerry Mercury / fot. CrackBerry

 

źrodło: CrackBerry