Bardzo możliwe, że w tym roku doczekamy się kolejnego smartfona typu rugged od Samsunga. Wszystko dlatego, że taki smartfon pojawia się raz na dwa lata, w przynajmniej tak było do tej pory. W 2015 pojawił się Galaxy Xcover 3, a teraz mówi się o jego następcy – Samsungu Galaxy Xcover 4.

Galaxy Xcover 3 jest smartfonem z podwyższoną odpornością i chyba jednym z tańszych tego typu smartfonów na rynku. Były nawet czasy gdzie można było go kupić za niecałe 700 złotych. Może nie jest to tak wytrzymały smartfon jak chociażby CAT S40 czy któryś z Hammerów od myPhone’a, ale warto zauważyć, że na pewno jest od nich tańszy, a na pewno też trochę mniejszy. Nadal jednak ma trochę bardziej „nadlaną” obudowę, zgodność z normą IP67 czy dodatkowy przycisk do latarki.

O Samsungu Galaxy Xcover 4 wiemy niewiele, ale po tym co pojawiło się w sieci możemy się domyślać, że chodzi właśnie o ten model, który być może pojawi się w najbliższych tygodniach. Dlaczego ma to być następca Xcovera 3? A dlatego, że ma podobne, kolejne oznaczenie modelu. Xcover 3 był oznaczony jako SM-G388F, a Xcover 4 to już SM-G390F. Spostrzeżenia nasuwają się po prostu same. Jedyne co jeszcze wiemy o tym smartfonie (dzięki wpisowi w Wi-Fi Alliance) to fakt, że będzie działał w oparciu o system Android 7.0 Nougat od razu po wyjęciu z pudełka. Specyfikacja nie jest znana, ale raczej nie spodziewałbym się rewelacji patrząc na poprzednika. No chyba, że tym razem Samsung nas zaskoczy.

Galaxy Xcover 4
Galaxy Xcover 4 / fot. PhoneArena

 

Premiera być może już na MWC 2017 albo trochę później, bez większego wydarzenia, bo pamiętajmy, że Xcover 3 pojawił się gdzieś w kwietniu.

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Xcover 3
źrodło: Wi-Fi Alliance przez PhoneArena