Targi Mobile World Congress 2017 już za niecały miesiąc. Na pewno nie zabraknie na nich firmy Lenovo, bo już chodzą słuchy, że pokaże sporo nowych urządzeń. Pewnie będzie mocno o gamingu Jednym z nich być może 8-calowy Lenovo Tab 3 Plus. 

Pewnie kojarzycie taki tablet jak Lenovo Tab 3 z siedmio- czy ośmiocalowym ekranem. Takie modele można aktualnie znaleźć w sprzedaży i należą do popularnej, ale raczej średniej półki. W tej generacji Lenovo całkiem fajnie odświeżyło wygląd, dodając charakterystyczne logo na boku, które też robi za zaślepkę na karty. Tytułowy nowy tablet to Lenovo Tab 3 8 Plus i choć ma podobny design to ten Plus w nazwie trochę dodaje dobrego. Ale szkoda, że nie ze wszystkimi podzespołami tak postąpiono.

Jak sama nazwa wskazuje to ośmiocalowiec o całkiem wysokiej rozdzielczości jak na taką przekątną – WUXGA, czyli 1920 x 1200 pikseli. Plusem w tablecie jest na pewno procesor Snapdragon 625, który dobrze wygląda w połączeniu z 3 GB RAM, ale szkoda, że w tablecie znajdziemy tylko 16 GB pamięci wewnętrznej. Szkoda, bo idealnym dopełnieniem byłaby tytaj dwukrotnie większa przestrzeń na dane. Tym bardziej, że tej aktualnie wbudowanej jest mniej (z racji systemu i pre-instalowanych aplikacji) i szybko „zniknie” wykorzystana przez gry i pliki użytkownika. Te ostatnie możemy na szczęście magazynować na karcie pamięci o pojemności do 128 GB.

Tablet może się jeszcze podobać przez odporną na zachlapania i rozpryski wody obudowę (norma IP52), obecność modułu W-Fi w standardzie ac, raczej wystarczającej baterii 4250 mAh (choć szkoda, że nie jest trochę pojemniejsza) i 8-megapikselowego aparatu z diodą LED. Ale znowu wielki klaps w goły pośladek należy się za Androida 6.0 Marshmallow zamiast najnowszego Nougata. Lenovo chyba nie wie, że mamy już 2017 rok. Tablet ma mieć 8,6 mm grubości i wagę w okolicy 320 mAh. Oczywiście, będą dwie wersje, gdzie jedna z nich, zapewne ta trochę droższa będzie miała modem 4G LTE.

źródło: NotebookItalia