Muszę przyznać, że Huawei coraz bardziej mnie zaskakuje. Musicie przyznać, że to co wyprawia ostatnio z aktualizacjami swoich smartfonów należy bardzo pochwalić, bo najnowszego Androida dostali albo dostaną nie tylko flagowce. I dobrze, bo jeszcze do niedawna miał przyklejoną metkę producenta, który nie za dobrze przykładał się do wsparcia swoich smartfonów. Te czasy chyba już minęły, bo coraz więcej smartfonów ustawia się w kolejce po Nougata. Tym razem padło na Huawei Nova. 

Wiadomo, że nie wszystkie urządzenia dostaną aktualizację, co jest niejako tłumaczone ograniczeniami technologicznymi i takie smartfony jak Huawei P8 czy inne, które pojawiły się na przestrzeni 2015 roku aktualizacja może ominąć. Stąd też, przynajmniej oficjalnym sposobem nie będzie można wrzucić nowego systemu i nakładki na te urządzenia. Większą szansę na aktualizację mają te smartfony, które miały premierę w roku ubiegłym i to się potwierdza. Androida 7.0 Nougat z interfejsem EMUI 5.0 można już rzecz jasna zobaczyć na Huawei Mate 9, ale też flagowym Huawei P9, Huawei Mate 8 czy Honorze 8, ale jak dobrze pamiętacie, jakiś czas temu ruszyły testy też dla średniaka Huawei P9 Lite.

1. Ruszają otwarte testy Androida 7.0 Nougat dla Huawei P9 lite!
2. No już jest! Oficjalny Nougat z EMUI 5.0 dla mojego Huawei P9
3. Android 7.0 Nougat także dla Huawei Mate 8

Teraz beta testy Androida 7.0 Nougat rozpoczęły się dla Huawei Nova, swoją drogą bardzo przyjemnego pięciocalowca, który swoją oficjalną premierę miał na targach IFA 2016. Jeśli ktoś nie pamięta, to krótko przypomnę, że to ten mniejszy wariant, wyglądający trochę jak miniaturowy Nexus 6P, w ładnej, aluminiowej obudowie, z niezłymi parametrami i trochę absurdalną ceną „na start”. Z fabryki wyjechał z Marshmallowem i EMUI 4.1, ale już niebawem się to zmieni, oczywiście na lepsze. Zastanawia mnie jednak to, czy jest to Nougat z EMUI 5.0, ale patrząc po tym co dostał Huawei P9 Lite, zapewne tak.

Huawei Nova
Huawei Nova / fot. Huawei

 

Warto zaznaczyć, że testowe oprogramowanie zostanie udostępnione około 300 najszybszym użytkownikom-testerom, którzy zainstalują aplikację, zalogują się za pomocą Huawei ID i zgłoszą się do projektu. Pamiętajcie jednak, że w testach mogą wziąć udział egzemplarze, które obecnie mają jedną z dwóch wersji oprogramowania – CAN-L11C432B100 lub CAN-L11C432B140. Sprawdźcie więc jak jest u Was w ustawieniach. Testy potrwają podobno do 8 lutego.

Więcej informacji i instrukcję instalacji możecie znaleźć na forum Huawei Polska.

źródło: Facebook (Huawei Mobile)