MGCOOL Band 2 to prosta opaska aktywności chińskiego producenta, która na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od podobnych produktów tej klasy. Ten sam oklepany kształt, monochromatyczny wyświetlacz rozmiarów paznokcia i kawałek gumowego paska zapinanego na klips. Właśnie w taki sposób najczęściej klienci oceniają te produkty, dopóki nie poznają tego, co naprawdę każdy z nich sobą reprezentuje. Od jakiegoś czasu testuję wspomniany już MGCOOL Band 2 i muszę przyznać, że przypięcie mu łatki „pierwszej lepszej taniej opaski inteligentnej” byłoby dla niego mocno krzywdzące.

Wygląd zewnętrzny, wykonanie

W kwestii wyglądu MGCOOL Band 2 jest tym samym oklepanym niedzielnym rosołem, co cała reszta opasek tego typu, ale zarazem wykonanym przez bardziej subtelnego kucharza. Główny moduł, w którym znajduje się cała elektronika jest zgrabnie zaokrąglony i nie odstaje, co sprawia, że jest idealnie wkomponowany w opaskę. Początkowo odnosimy wrażenie, że mamy do czynienia z dużym zaokrąglonym wyświetlaczem obciętym jedynie u góry na logo producenta, a na dole na guziku do obsługi wbudowanych funkcji. W rzeczywistości jednak ekran zajmuje tylko niewielką część tego miejsca, które mógłby zajmować i ma rozmiar 0,66 cala, czyli mniej więcej tyle co paznokieć na dużym palcu u nogi.

Od wewnętrznej strony znajduje się pulsometr oraz złącze do ładowania. Sam pasek jest gumowy, czarny i nie możemy go w żaden sposób zdjąć ani wymienić. To dobrze i źle zarazem. Dobrze, ponieważ dzięki temu ekran nie odstaje tak jak już wspomniałem wcześniej. Źle, ponieważ jeśli pasek się zniszczy, albo będziemy chcieli zmienić kolor opaski to nie mamy żadnego pola manewru. Chyba, że wrzucimy go do puszki z farbą… choć wtedy prawdopodobnie już nie tylko pasek będzie spędzał nam sen z powiek.

Aktualne ceny:
MGCOOL Band 2 (czarny)

Bardziej interesującym elementem jest zapięcie paska. Tak samo jak u konkurencji mamy otwory w pasku i klips, na który zapinamy opaskę na ręce. Różnica polega na tym, że zapięcie zrobione jest na odwrót, czyli to pasek nabijamy na klips, nie odwrotnie. Zdania na temat tego rozwiązania są podzielone, ale mnie osobiście bardzo przypadło to do gustu. Opaskę zapina się o wiele prościej. Nie trzeba się siłować z wbijaniem klipsa w pasek, który ugina nam się na ręce.

 


SPIS TREŚCI:

  1. WYGLĄD ZEWNĘTRZNY I WYKONANIE
  2. MGCOOL BAND 2 W AKCJI | OPROGRAMOWANIE | FUNKCJE
  3. BATERIA, ŁADOWANIE | PODSUMOWANIE | PLUSY I MINUSY