Długo zastanawialiśmy się, kiedy Huawei pokaże następcę Huawei P9. Jedni mówili, że będzie to na tegorocznych targach MWC w Barcelonie, które ruszają pod koniec lutego, a drudzy, że jednak na osobnej konferencji, przynajmniej miesiąc później. Teraz trzeba tym pierwszym pogratulować, bo dobrze myśleli. Huawei potwierdził właśnie premierę Huawei P10. 

Nie mówimy już o żadnych plotkach czy przeciekach. To już pewne, że Huawei P10 zobaczymy tuż przed targami Mobile World Congress i to chyba najważniejsza informacja dzisiejszego dnia, jeśli ktoś mocno wyczekuje premiery tego smartfonu. Smartfon zostanie oficjalnie pokazany dokładnie 26 lutego na konferencji, choć jeszcze nie wiadomo, o której będzie to godzinie. Ale to mniej istotne, ważne, że będzie.

To nieco inne podejście Huawei do premiery flagowca niż wcześniej. Jak pamiętam, Huawei P8 i Huawei P9 zostały pokazane na konferencji w Londynie, z daleka od jakichś większych targów. I w sumie był w tym sens, bo producent w jednym dniu skupiał uwagę niemal wszystkich dziennikarzy. Z drugiej jednak strony, premiera flagowca na MWC 2017 też może być dobrym posunięciem, skoro ma tam zabraknąć HTC czy Samsunga z Galaxy S8. Bardzo możliwe, że im szybciej Huawei P10 zostanie pokazany, tym szybciej zagości w sprzedaży, a im szybciej trafi do sklepów (przed innymi flagowcami), tym ma większe szanse na wyższe zainteresowanie wśród klientów.

źródło: Twitter (Huawei)