Pamiętacie pierwsze informacje o Samsungu Galaxy Xcover 4, o którym wspomniałem pod koniec stycznia? W miarę świeża informacja i nic dziwnego, że się pojawiła skoro premiera tego smartfonu w najbliższych mesiącach czy nawet tygodniach jest bardzo prawdpodobna. Następca Xcovera 3 ponownie daje o sobie znać i tym razem mamy przesłanki o tym, jaki procesor znajdziemy w środku. 

Wzmocnione i wodoodporne smartfony Samsunga nigdy nie miały porywającej specyfikacji, ale nie były też przesadnie drogie. Ot, wspomnianego Xcovera 3 z normą IP67 można obecnie zdobyć za około 650 złotych. Jeśli ktoś szuka czegoś co nie podda się tak łatwo wodzie i będzie go można przemyć pod kranem gdy się zabrudzi, to jest dobra propozycja. Oczywiście jeśli temu komuś nie zależy na parametrach, bo procesor Marvella czy 8 GB pamięci wewnętrznej już na nikim obecnie wrażenia nie robi. Samsung Galaxy Xcover 4 będzie pod tym względem wypadał lepiej, ale nadal będzie odstawał od swoich „niewodoodpornych” kolegów.

Jak się okazuje, w Xcoverze 4 znajdziemy procesor Exynos 7570, czyli typowy układ, który został stworzony na potrzeby budżetowców. A skoro tak, to potwierdza się moje ostatnie zdanie z poprzedniego akapitu. Jak pamiętam, ten konkretny układ był też wspominany przy okazji smartfona Galaxy On 5. Samsung musiał też coś podziałać z pamięcią RAM i mamy 2 GB w porównaniu do 1,5 GB w Xcover 3. Mam też nadzieję, że podobny manewr wykonano w przypadku pamięci wewnętrznej i jest jej minimum 16 GB. Mówi się też o ekranie HD, który również będzie krokiem w przód w porównaniu do poprzedniego modelu czy Androidzie w wersji 7.0 Nougat.

Wszystko zależy od ceny. Jak pamiętam, Galaxy Xcover 3 pojawił się w Polsce z metką, na której widniała kwota 899 złotych, więc jeśli „czwórka” nie przekroczy tej granicy to powinno być ok. Jasne, ze z takim Xiaomi Redmi 4 przegra, ale pamiętajcie, że w tym smartfonie chodzi głównie o wodoodporność.

na zdjęciu: Samsung Galaxy Xcover 3
źródło: geekbench przez PhoneArena

2 KOMENTARZE

  1. Tylko pierwszy xcover s5690 był realnie odporny i wodoszczelny w kolejnych rezygnowano z gorylego szkła i zatyczek … a konfiguracja była coraz bardziej oderwana od realiów …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj