Przyznam szczerze, że tego się nie spodziewałem, tym bardziej, że były różne przesłanki o tym, czy Honor 7 lite w ogóle dostanie aktualizację. Dlatego też, rozpoczynające się właśnie testy Androida 7.0 są dla mnie niemałą niespodzianką i zapewne dla posiadaczy tego smartfonu też. 

Jesteście w stanie wymienić wszystkie smartfony od Huawei, które w ostatnim czasie dostały aktualizację albo przystąpiły do testów? Jest ich sporo i wcale nie zanosi się na to, że to koniec. I dobrze, bo na aktualizację mogą liczyć nie tylko flagowe modele, ale też te z niższej półki, jak chociażby Huawei Nova czy jak teraz właśnie Honor 7 lite. W sumie bardzo dobry i w miarę świeży „średniak”, którego można wyrwać za około 1000 złotych.

No dobra, to teraz trochę konkretów o samej aktualizacji. Procedura wygląda tak jak wcześniej w przypadku innych smartfonów Huawei, które przystąpiły do testów nowego oprogramowania. Trzeba pobrać odpowiedni program na swój telefon (link znajdziecie w źródle), zalogować się swoim Huawei ID i dopisać się do projektu. Trzeba tylko pamiętać, że testowa wersja Nougata z EMUI 5.0 zostanie udostępniona 300 pierwszym użytkownikom, którzy mają Honor 7 lite z oprogramowaniem w wersji: L21C432B121, L21C432B100, L21C432B072 i L21C432B132. Testowy Nugat ma zostać udostępniony 21 lutego.

Honor 7 lite to kolejny po Huawei P9, Huawei Mate 9 (miał fabrycznie Nougata), Huawei P9 lite i Huawei Nova smartfon od Huawei który już niebawem będzie pracował pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Kto już ma, kto testuje?

źródło: Huawei przez Tabletowo