Będzie, ale to w zasadzie już wiemy, bo sporo informacji w ostatnim czasie o Huawei P10 się pojawiło. Były plotki, te mniej bądź bardziej prawdopodobne informacje, ale były też oficjalne zapowiedzi od producetna i to w sumie dzięki nim wiemy, jakie urządzenie zostanie pokazane na konferencji Huawei’a podczas MWC 2017. W Barcelonie zobaczymy Huawei P10 i Huawei P10 Plus. 

Jak dobrze pamiętacie, prawie rok temu w Londynie swoją premierę miał nie tylko Huawei P9. Obok niego pojawił się Huawei P9 Plus, który był większą i cóż tu dużo pisać, pod kilkoma względami lepszą propozycją. Propozycją przede wszystkim dla tych, którzy potrzebują większego ekranu, bo np. ten w normalnej wersji był jednak zbyt mały. Smartfon miał większą przekątną ekranu, w dodatku był to AMOLED, ale producent wcisnął też do niego dodatkowo głośniki stereo, diodę podczerwieni, dwa razy więcej pamięci RAM i tej wbudowanej na dane, a także większa baterię, która naprawdę robiła robotę.

1. Huawei potwierdza, premiera Huawei P10 już na MWC 2017
2. Taką specyfikację może mieć Huawei P10
3. Komu do cholery przeszkadzał ten czytnik z tyłu? Huawei P10 będzie wyglądał podobno tak

Z Huawei P10 Plus będzie podobnie i jako takiego „pewniaka” można spodziewać się większego ekranu (być może nawet zakrzywionego na krawędziach) i pojemniejszej baterii. Smartfon pojawi się obok Huawei P10 i to już jest pewne, o czym świadczy krótkie wideo na górze. Huawei twierdzi, że kiedy zobaczymy nowe smartfony to „zmienimy sposób postrzegania koloru” i mam wrażenie, że tyczy się to nie tylko podwójnego aparatu z obiektywami od Leica, który być może doczeka się jakichś udoskonaleń, ale też kolorów w jakich będzie obudowa. Parę dni temu pojawiła się grafika, na której był Huawei P10 w nietypowych kolorach jak jasny zielony czy fioletowy. Być może o to też chodzi.

Huawei swoją konferencję zaplanował na 26 lutego. W tym dniu wszystkiego się dowiemy i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to zrobię relację na żywo prosto z Barcelony.

źródło: Youtube (Huawei)