To normalne, że im bliżej targów MWC 2017 tym więcej dowiadujemy się o nowościach, które pokażą tam producenci sprzętu. Czy zapowiadają się ciekawie? Zapowiadać tak, jak każde targi, a dopiero później, okazuje się jak było naprawdę. Jedno jest pewne, nie zabraknie premier kilku flagowych modeli, z których najbardziej interesuje mnie Huawei P10 i LG G6. Dzisiaj dowiadujemy się, że ten drugi będzie wodoodporny. 

Już wcześniej chodziły pogłoski, że LG G6 będzie odporny na wodę i kurz, kosztem modułowej obudowy znanej z poprzednika. W przyszłym flagowcu konstrukcja będzie zwarta i tak wykonana, by do środka nie przedostała się żadna ciecz. Obudowa nie będzie otwierana, więc jednocześnie nie będzie też dostępu do baterii jak w LG G5, ale z dwojga złego – patrząc na sytuację jaka była z modułami – wolę tą pierwszą opcję. Skoro wodoodporny jest Galaxy S7 i Xperia X Performance, podobnie pewnie będzie z Galaxy S8, to szkoda byłoby, żeby flagowiec od LG nie miał czegoś, co ma konkurencja, tym bardziej, że w 2017 roku, gdzie IP68 wcale nie jest żadną nowością.

Według dotychczasowych danych, LG pokaże swój nowy smartfon już 26 lutego na konferencji w Barcelonie. A szykuje się całkiem dobra bestia między innymi z 5,7-calowym wyświetlaczem FullVision, podwójnym aparatem z tyłu, Androidem 7.0 Nougat, podobno Snapdragonem 821 i 4 GB RAM, a także USB Type C i baterię 3200 mAh. Ciekawe co z tego się sprawdzi.

źródło: YouTube (LG) przez PhoneArena