Ten tydzień będzie prawdziwym wysypiskiem różnych informacji o nadchodzących urządzeniach, które pojawią się na MWC 2017. Wczoraj potwierdziło się to, że LG G6 będzie miał wodoodporną obudowę. Dzisiaj z kolei możemy przyjrzeć się bliżej nowemu tabletowi Samsunga, o których też ostatnio jest głośno. Tym razem na grafice prasowej (rzecz jasna, jeszcze nieoficjalnej) widzimy tablet Samsung Galaxy Tab S3 z klawiaturą.  

Tym razem nie będę skupiał się na samym tablecie, bo o nim już trochę wiemy, choć nadal zastanawia mnie to, czy będą dwie wersje różniące się od siebie przekątną ekranu czy tylko jedna. Poprzednie informacje wskazują różnie, obie poprzednie generacje występowały w dwóch rozmiarach i chyba teraz będzie podobnie, choć to jeszcze pewne nie jest. Tablet, który widać na grafice powyżej to raczej Galaxy Tab S3 8.0, ale ja w tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na klawiaturę.

Jak pamiętacie, poprzednie Galaxy Tab’y S też miały klawiatury, które z generacji na generację były udoskonalane. Te z pierwszego Galaxy Tab S, co to dużo mówić, były toporne, grube i z dziwnym zapięciem u góry i głównie z tego względu jakoś mocno mnie do siebie nie przekonały. Z drugą generacją tabletów już było lepiej, bo klawiatura była znacznie smuklejsza i dodatkowo miała składana podkładkę, by tablet można było postawić pod pewnym kątem (w pierwszej była szczelina,w którą wsadzało się tablet). Teraz patrzymy na klawiaturę od Galaxy Tab S3 i widać, że znowu została odchudzona, zapewne też będzie częścią składanego etui (choć tego nie widać na grafice), ale ktoś chyba za mocno ją odchudził, bo usunął z niej touchpad. Ale z drugiej strony, mając tablet z dotykowym ekranem i sporą rozdzielczością, czy rzeczywiście potrzebny nam jest touchpad z myszką? Ja korzystałem przez pewien czas z urządzenia 2w1 i przyznam szczerze, że powierzchnia touchpada była ostatnią, którą dotykałem.

1. Samsung Galaxy Tab S3 będzie tak samo mocny co Galaxy Note 5?
2. Jak wygląda Samsung Galaxy Tab S3 9.7? No proszzz…

Samsung Galaxy Tab S3 ma pojawić się już za niecały tydzień na targach MWC 2017 w Barcelonie.

źródło: Twitter (evleaks)