Lenovo podczas premiery 5. generacji smartfonów Moto G pokazało też kilka nowych modułów Moto Mods. Pojawiły się kolejne powerbanki, „plecki” umożliwiające bezprzewodowe ładowanie i gamepad, ale zapowiedziano też dokładkę z asystentem Alexa. Widać, że producent można wierzy w moduły i dobrze, bo według mnie to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań jakie spotkało smartfony. Jakiś czas temu pisałem o projekcie fizycznej klawiatury w formie Moto Mods, a dzisiaj przychodzę z kolejną paczką informacji. 

Dla przypomnienia, Slider Keyboard to tworzony przez niezależnego twórcę moduł Moto Mods, który wystartuje w kampanii na portalu Indiegogo. Ma to być wysuwana, fizyczna klawiatura QWERTY, specjalnie przygotowana dla smartfonów Moto Z, Moto Z Play i Moto Z Force, a także pewnie kolejnych, które będą wspierały moduły.

Nowe informacje, które pojawiły się na mojej skrzynce mailowej prosto od twórcy zdradzają kilka konkretów na temat samej produkcji i działania modułu. Jak się okazuje, po wysunięciu klawiatury będzie można przechylić ekran i dostosować optymalny kąt między 0 a 45 stopni. Doskonalne pokazuje to wizualizacja, którą możecie zobaczyć poniżej. Pomysł fajny, ale rzeczywiście trzeba to dobrze zaprojektować żeby całość była stablina.

moto-z-moto-mods-slider-keyboard-animation

Istotne jest też to, że klawiatura ma być dostępna w trzech kolorach, tak aby można było dopasować ją do koloru telefonu. Będzie zatem kolor czarny, biały, ale też różowo-złoty. Obecnie trwają finalne prace w zakresie projektowania i przygotowania kampanii. Zgodnie z tym co dostałem w wiadomości, wszystko ma być gotowe przed 3 marca, a plan jest taki, by w czerwcu lub lipcu moduł trafił do sprzedaży. Oby, bo zapowiada się świetnie.

Slider Keyboard Moto Mods
Slider Keyboard Moto Mods / fot. producent

 

źródło: własne, informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj