Tak, wiem, że jest już Microsoft Surface 4, a gdzieś tam w przeciekach pojawia się nawet piątka generacja, która być może będzie w tym roku. Ale biorąc pod uwagę, że czwórka jeszcze swoje kosztuje i nadal za zestaw z klawiaturą trzeba zapłacić prawei 4500 złotych, to poprzednia generacja z klawiaturą, ale też rysikiem, za prawie połowę tej ceny jest interesującą opcją. 

Microsoft Surface 3 mimo tego, że już swoje lata ma to nadal jest ciekawą propozycją dla osób, które szukają tabletu z naprawdę szerokimi możliwościami. Raz, że jest całkiem ergonomiczny, ma praktyczną podstawkę, a do tego pełnowymiarowe złącze USB 3.0 i mini Display Port o czym w większości tabletów można zapomnieć. Dwa, całkiem przyzwoita specyfikacja (macie ją poniżej), a do tego dochodzi Windows 10 w wersji Pro i waga lekko przekraczająca 600 gramów. Tabletu przez chwilę używałem i mam wrażenie, że działa lepiej niż inne na Windowsie. Może to dlatego, że producent systemu zrobił sprzęt, na którym ten system działa 🙂

Surface’a 3 w zestawie z klawiaturą i rysikiem można znaleźć w Sferisie za dokładnie 2449 złotych. Biorąc pod uwagę oferty innych sklepów, ta jest obecnie najkorzystniejsza, niższa przynajmniej o jakieś 2 stówki i patrząc na obecnie ceny Surface’a 4, można powiedzieć, że „tania jak barszcz”. Klawiatura trzyma się tabletu za pomocą naprawdę mocnego magnesu, ma podświetlane klawisze z możliwością regulacji intensywności światła i podczas przenoszenia robi za ochronę wyświetlacza. Rysik z kolei rozpoznaje 1024 poziomy nacisku i w pudełku ma dodatkowe końcówki, które symulują różne typy rysików.

Microsoft Surface 3
Microsoft Surface 3 / fot. Microsoft

Tablet, o którym mowa w tym tekście jest oznaczony jako LC5-00018 i jest w kolorze szaro-czarnym z czarną klawiaturą i 64-gigabajtową pamięcią wewnętrzną.

– Intel Atom x7-Z8700 (2 MB cache, do 2,4 GHz)
– Intel HD Graphics
– 4 GB pamięci RAM
– 64 GB pamięci wewnętrznej
– Slot na kartę pamięci microSD
– 10,8-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli)
– Windows 10 Pro
– 8 Mpix aparat z tyłu, 3,5 Mpix z przodu
– Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0, mini DisplayPort, 1x USB 3.0, microSD
– Bateria 28 Wh

źródło: Sferis