Huawei P10 raptem nieco ponad tydzień temu został oficjalnie zaprezentowany, a już dostał pierwszą aktualizację oprogramowania. Ale to nic dziwnego, bo oprogramowanie z jakim go dostałem na pewno nie było finalne i takiej aktualizacji prędzej czy później można było się spodziewać. Podobnie było przy Huawei Mate 9, choć Dziesiątka dostała poprawki znacznie szybciej. 

Flagowiec od Huawei pojawił się z Androidem 7.0 Nougat i EMUI 5.1, choć wyższa numeracja nakładki była raczej związana tylko ze zmianami jakie zaszły w aplikacji aparatu w związku z trybem portretowym. Nie zauważyłem, by system miał problemy z płynnością, ale kilkukrotnie widziałem (szczególnie na modelu Kasi z Tabletowo) niepokojące zachowanie w postaci zacinania się niektórych aplikacji czy ogólnie problemy ze stabilnością. Dlatego też, aktualizacja, która właśnie się pojawiła jest bardzo mile widziania, bo podobno niweluje tak zwane „problemy wieku dziecięcego”.

W szczegółach aktualizacji możemy się dowiedzieć, że „aktualizacja zwiększa wydajność i stabilność urządzenia, podnosząc komfort obsługi”. Co więcej, jest oznaczona jako ta zalecana, więc nie warto zwlekać z jej instalacją (ale wiadomo, że tyczy się to głównie osób, które przywiozły P10 z konferencji w Barcelonie). Aktualizacja oznaczona została jako VTR-L09C432B112 i waży dokładnie 246 MB.